Reklama

Płocczanom w swoim mieście żyje się dobrze? Tak wynika z ankiety

Opublikowano:
Autor:

Płocczanom w swoim mieście żyje się dobrze? Tak wynika z ankiety - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez kilka tygodni Urząd Miasta przeprowadzał ankietę wśród mieszkańców. Miało to pomóc w przygotowaniu Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta do 2030 roku. Mieszkańcy wypełnili 1000 kwestionariuszy, a dziś urzędnicy podali wstępne wyniki.

Przez kilka tygodni Urząd Miasta przeprowadzał ankietę wśród mieszkańców. Miało to pomóc w przygotowaniu Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta do 2030 roku. Mieszkańcy wypełnili 1000 kwestionariuszy, a dziś urzędnicy podali wstępne wyniki.

Ankiety można było wypełniać zarówno elektronicznie, jak i papierowo. Między innymi w tym celu prezydent Andrzej Nowakowski wraz ze swoimi zastępcami odwiedzali w lipcu galerie handlowe. Arkusz liczył 10 stron i składał się z 29 pytań. Władze pytały np. o potrzeby dotyczące basenów, stadionu, lotniska, koncertów, ocenę wpływu przemysłu na zdrowie czy powstanie uniwersytetu. 

[ZT]15967[/ZT]

Czas na wypełnienie mijał na początku sierpnia. Stanęło na około 1000 wypełnionych ankietach, z czego 60% w wersji papierowej. Wyniki cały czas są analizowane, ale urzędnicy podzielili się niektórymi danymi. Jak sami przyznają, wyniki pozytywnie zaskakują. 

- Na pytanie o to „jak mieszka się w Płocku?” 20 procent odpowiedziało, że „bardzo dobrze” - mówi Hubert Woźniak z Urzędu Miasta. - Pozytywnych ocen - „mieszka się dobrze” i „mieszka się bardzo dobrze” było łącznie 80 proc. Odpowiedzi „Mieszka się źle” udzieliło zaledwie 0,5 proc.

Jak wynika z udzielonych odpowiedzi, w Płocku podoba nam się Wzgórze Tumskie, starówka, Wisła, nabrzeże, katedra i panorama miasta. To jednak dopiero wstępne wyniki. Na pełne podsumowanie nastrojów mieszkańców przyjdzie czas po przeanalizowaniu wszystkich odpowiedzi. 

- Ponad 60% osób, które wypełniły ankietę, urodziły się w Płocku. Ponad połowa badanych posiada wyższe wykształcenie. Najwięcej ankiet wypełnili mieszkańcy w wieku 35-44 lata - informuje Woźniak. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE