Reklama

Płocczanka zrobiła cover utworu "Początek" Korteza, Zalewskiego i Podsiadło

Opublikowano:
Autor:

Płocczanka zrobiła cover utworu "Początek" Korteza, Zalewskiego i Podsiadło - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiecie, że Senat Rzeczpospolitej ustanowił 2019 rok rokiem matematyki. Postąpił tak w dowód uznania dla zasług polskich matematyków dla światowej nauki, a także niesamowity rozwój matematyki po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Może nie każdy ma zadatki dla kolejnego Stefana Banacha, ale jak widać matematyka może świetnie inspirować do powstawania łatwo wpadających w ucho piosenek

Wiecie, że Senat Rzeczpospolitej ustanowił 2019 rok rokiem matematyki. Postąpił tak w dowód uznania dla zasług polskich matematyków dla światowej nauki, a także niesamowity rozwój matematyki po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Może nie każdy ma zadatki dla kolejnego Stefana Banacha, ale jak widać matematyka może świetnie inspirować do powstawania łatwo wpadających w ucho piosenek.

- Matematyka królową wszystkich nauk jest. Dobrze liczę, więc na koncie dużo mam. Matematykę znam. Liczenie tak mnie kręci, liczby wszystkie mam, mam w swojej pamięci... - płocczanka podmieniła słowa z tworu "Początek" znanego z projektu "Męskie granie".

Przedstawia się jako Mania Sing. Nowy tekst miał być prosty, taki w sam raz dla dzieci w wieku przedszkolnym.

- Śpiewanie to moje hobby, a do tworzenia coverów zainspirowała mnie praca w przedszkolu. Potrzebowałam jakiejś nowej piosenki na Dzień Babci, więc zrobiłam cover piosenki "Przez twe oczy zielone" dla mojej grupy i wstawiłam na YouTube. Ktoś ją zauważył i obecnie w całej Polsce śpiewane są moje covery  - opowiada.

Piosenkę o matematyce stworzyła na potrzeby konkursu w Miejskim Przedszkolu nr 10. Akurat ta placówka ma sporo wspólnego z matematyką. Już od 2002 r. organizują m.in. Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Matematycznej dla dzieci 5, 6-letnich z sąsiednich przedszkoli, aby rozwijać ich umiejętności, uczyć, a przy okazji sprawić, że dzieci będą świetnie się bawić. Z matematyką też można poradzić sobie wręcz śpiewająco.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=5TOmdk8x4RU[/YT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE