Reklama

Płocczanka dopytuje: dlaczego wycięto kolejne drzewa?

Opublikowano:
Autor:

Płocczanka dopytuje: dlaczego wycięto kolejne drzewa?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka dni temu jedna z płocczanek zauważyła, że w okolicach rogatek warszawskich zostały wycięte kolejne drzewa. - Czy nie udało się ich ocalić? - pyta pani Anna.

Kilka dni temu jedna z płocczanek zauważyła, że w okolicach rogatek warszawskich zostały wycięte kolejne drzewa. - Czy nie udało się ich ocalić? - pyta pani Anna. 

Przebudowa al. Kilińskiego wzbudzała spore kontrowersje. Rok temu Zieloni organizowali nawet pikietę w obronie drzew. Domagali się wstrzymania wycinki ok. 50 drzew w związku z pracami na Kilińskiego.

[ZT]22761[/ZT]

Prezydent Andrzej Nowakowski obiecał poddać projekt ponownej analizie i zaledwie dwa miesiące później okazało się, że udało się uratować jakieś drzewa. Niestety, nie wszystkie. 

- Drzewa na odcinku od skrzyżowania al. Kilińskiego z ul. Kolegialną do skrzyżowania z ul. Warszawską musiały zostać usunięte ze względu na brak możliwości wykonania przebudowy z jednoczesnym zachowaniem obowiązujących minimalnych parametrów drogi i przebudowywanej infrastruktury - tłumaczy Konrad Kozłowski z zespołu prasowego ratusza. - Wynika to bezpośrednio z przepisów dla dróg publicznych.

Jak dodaje Kozłowski, w związku z realizacją całej inwestycji wykonawca dokonał wycinki 47 drzew, z czego 26 na odcinku od ul. Kolegialnej do ul. Warszawskiej. Jednocześnie podczas realizacji przebudowy na podstawie wprowadzenia możliwych zmian parametrów drogi uniknięto wycinki 7 drzew oraz kilkunastu metrów żywopłotu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE