Reklama

Płocczanin z szansą na występ w konkursie opolskich Debiutów

Opublikowano:
Autor:

Płocczanin z szansą na występ w konkursie opolskich Debiutów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Może znacie Bartłomieja Żółtowskiego osobiście, ewentualnie znacie już zespół Reggaeside, w którym gra na trąbce? Za chwilę będzie potrzebował naszego wsparcia. Wraz z zespołem walczą o występ w opolskim festiwalu.

Może znacie Bartłomieja Żółtowskiego osobiście, ewentualnie znacie już zespół Reggaeside, w którym gra na trąbce? Za chwilę będzie potrzebował wsparcia płocczan. Wraz z zespołem walczą o występ w opolskim festiwalu. 

Z zespołem Reggaeside z Nowego Miasta Lubawskiego płocczanin związany jest od roku. W 2016 roku brali udział w finałowym koncercie konkursu Reggae Debiuty w ramach 11. edycji Reggaelandu.

- Niedawno wystąpiliśmy w programie O! Polskie Przeboje w TVP1, w którym znaleźliśmy się w ścisłej czołówce - opowiada. - W tym roku eliminacje do debiutów wyglądają nieco inaczej niż wcześniej. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury zaprosiło 12 zespołów które prezentują się na antenie TVP1 w Muzeum Polskiej Piosenki mieszczącym się w budynku słynnego Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu. W każdym programie rywalizują dwa zespoły i ten, który wygra, przechodzi do finału miesiąca. Niestety nie udało się nam przejść dalej. Tak zdecydowało jury, chociaż opinie były wspaniałe. 

Jednym z jurorów był Michał Szpak. Chwalił ich za bardzo energetyczny występ, czysty wokal i „fajne” chórki. Zabrakło mu jednak u członków zespołu jednolitego wizerunku kojarzonego ze stylem reggae. Zgodził się z nim dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Iwicki, drugi z jurorów. - Reggae to muzyka do zabawy, nieprzeintelektualizowana. Czysto, pięknie, perfekcyjnie wykonana. Przez miedzę mieszkam ze Zbyszkiem Hołdysem. Czasami się spotykamy, kiedy któryś z nas idzie ze swoim psem na spacer. I on powiedział mi jedną rzecz. Zespół wtedy zaczyna być zespołem, kiedy jest gangiem. Członkowie potrafią się wzajemnie obronić, o wszystkim rozmawiać. U was czuć, że jesteście razem.

Jako ostatni występ komentował dziennikarz muzyczny Paweł Sztompke. On z kolei zwracał uwagę, że generalnie w muzyce brakuje mocnych głosów męskich, dlatego wokaliście wróżył karierę. Trochę skojarzyła mu się ich muzyka z grupą Enej.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=vXmKOSXnICY[/YT]

W sezonie wiosennym zorganizowano w programie trzy miesięczne rundy zakończone koncertem na żywo i wyłonieniem zwycięzców. Jest jednak szansa dla Reggaeside. Czwarty uczestników koncertu Debiuty zostanie wybrany na podstawie tzw. „dzikiej karty”. Decyzję powierzono widzom, którzy wybiorą swojego kandydata na festiwal wysyłając SMS-y. Głosowanie rozpocznie się dopiero po zakończeniu wszystkich odcinków. - Program emitowany jest w soboty, będą w nim podane informacje o głosowaniu wśród telewidzów - dodaje płocczanin. W tym roku KFPP w Opolu odbywa się w dniach 9-11 czerwca. 

Zespół Reggaeside wypuścił klip do utworu „Marzenia” promujący nadchodzący album Reggaeside. Posłuchajcie:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Po68A4oGeo4[/YT]

A kto chętny, niech głosuje i mocno trzyma kciuki, aby kapela otrzymała jak największe poparcie i dostała się na opolską estradę. 

Bartłomiej Żółtowski (na zdjęciu pierwszy od lewej) prosi o nasze głosy na Reggaeside, fot. materiały Reggaeside

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE