Reklama

Płocczanin okaleczył się nożem

Opublikowano:
Autor:

Płocczanin okaleczył się nożem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płoccy policjanci rozwikłali dwie sprawy – napadu i rozboju, w których sprawcy działali z nożem. W Proboszczewicach rzeczywiście tak było, ale w Płocku rozbój został sfingowany.

Płoccy policjanci rozwikłali dwie sprawy – napadu i rozboju, w których sprawcy działali z nożem. W Proboszczewicach rzeczywiście tak było, ale w Płocku rozbój został sfingowany.

Pierwsza sprawa to napad z 10 stycznia w Proboszczewicach. Zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu i grożąc nożem ukradł karty telefoniczne. Jego kompan stał na czatach na zewnątrz. Policja zatrzymała niedawno sprawców: to płocczanie w wieku 17 i 18 lat. Zostali doprowadzeni do sądu, który zastosował wobec 18-latka tymczasowy aresztu na trzy miesiące, a wobec 17-latka -dozór policyjny.

Następnego dnia po wydarzeniach w Proboszczewicach, 11 stycznia, 27-letni płocczanin zgłosił w KMP rozbój na swojej osobie. Mężczyzna miał obrażenia nogi, tłumaczył, że dwóch nieznanych sprawców zraniło go nożem, ukradli mu 1700 zł.

- Funkcjonariusze ustalili, że domniemany pokrzywdzony całą sprawę upozorował. Wcześniej został zwolniony z pracy, o czym nie powiedział konkubinie - Informuje rzecznik prasowy płockiej policji Krzysztof Piasek. - Nie wiedział, jak jej wytłumaczyć brak pieniędzy, więc wymyślił, że upozoruje rozbój, sam się okaleczył nożem.

27-latek odpowie za zawiadomienie policji o niepopełnionym przestępstwie – grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz za składanie fałszywych zeznań (do 3 lat).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE