Reklama

Płocczanie na paradzie w Warszawie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie na paradzie w Warszawie [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Niech to będzie kraj dla starych ludzi” „60,70. 80. I co z tego?!” - z takimi transparentami przez stolicę przeszedł wielobarwny tłum seniorów. W paradzie wzięli udział również seniorzy z Płocka.

„Niech to będzie kraj dla starych ludzi” „60,70. 80. I co z tego?!” - z takimi transparentami przez stolicę przeszedł wielobarwny tłum seniorów. W paradzie wzięli udział również seniorzy z Płocka.

Choć na stołecznej paradzie nie brakowało warszawiaków, którzy dumnie dzierżyli transparenty w stylu „To myśmy odbudowywali stolicę”, do kolorowego pochodu ulicami Warszawy przyłączyły się też grupy z innych miast. Starszaków z Płocka reprezetnowała całkiem liczna grupa, która w sobotę rano wyruszyła wesołym autokarem do Warszawy. Wyjazd zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z  ze Stowarzyszeniem Społecznym „Razem dla Płocka”.

Parada z 76-letnią didżejką  Wiktorią Szmyt, znaną jako DJ Wika na czele, miała na celu walkę ze stereotypami na temat osób starszych oraz zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów. Pochód wyruszył z Placu Konstytucji przez Aleje Ujazdowskie i dotarł aż do  Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Tam rozpoczął się Piknik Pokoleń.  Było wesoło, gwarno i kolorowo.

- Do tej pory boli mnie gardło, taka głośna była nasza grupa - mówił nam zachrypniętym głosem Jacek Strzeszewski z MOPS-u, który choć do seniorskiego wieku ma jeszcze kilka dekad, pojechał ze starszymi płocczanami na paradę. - Seniorzy mają tyle energii, że wielu młodych może im tylko pozazdrościć.

DJ Wika również podziękowała płocczanom.  - Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do Waszego przyjazdu - napisała pomysłodawczyni parady na profilu Jacka Strzeszewskiego. - Ten piękny gest jest wyrazem szacunku dla nas i do wydarzenia jakie organizujemy my, Seniorzy.

Fot. Jacek Strzeszewski

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE