Jak podaje PKN Orlen, w poradni kardiologicznej udzielono konsultacji ponad 220 osobom, swój słuch sprawdziło ponad 200 osób, a niemal 120 kolejnych skorzystało z konsultacji zmian skórnych. Blisko 400 osobom zmierzono ciśnienie krwi, wykonano też ponad 270 badań EKG.
Płocczanie chętnie odwiedzali gabinety lekarskie kilkunastu specjalizacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się punkyu badań kardiologicznych i pulmonologicznych (około 70 osób sprawdziło pojemność płuc i skorzystało z rehabilitacji oddechowej), udzielono też ponad 80 porad dietetycznych.
W ramach Miasteczka Zdrowia o rzuceniu palenia rozmawiało ze specjalistami około 100 osób, a badania mammograficzne wykonało 65 pań.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także atrakcje towarzyszące. Z kapsuły zmysłów skorzystało 150 osób, zaś najmłodsi chętnie brali udział w animacjach i warsztatach - np. z robienia eko-zabawam.
Jak przekonuje koncern, ogromną rolę w projekcie Miasteczko Zdrowia odgrywali partnerzy oraz Ministerstwo Zdrowia. Wśród tegorocznych partnerów znalazły się m.in. jednostki medyczne: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Narodowy Instytut Kardiologii, Centrum Medyczne Medica, Narodowy Instytut Onkologii, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc. A także instytucje: Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN, Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza z Bóbrki oraz WOPR Płock.
Przypomnijmy, Miasteczko Zdrowia to wydarzenie organizowane od 2019 roku przez PKN ORLEN we współpracy z partnerami medycznymi. We wszystkich jego edycjach wykonano w sumie blisko 13 tys. badań.
Miasteczko Zdrowia PKN Orlen uzyskało honorowy patronat Ministra Zdrowia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.