Reklama

Płocczanie, czego brakuje Wam w płockich szpitalach?

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie, czego brakuje Wam w płockich szpitalach? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocczanie chorzy na raka muszą leczyć się w innych miastach, z tym samym problemem borykają się cierpiący na stwardnienie rozsiane. Czego jeszcze brakuje Wam w płockich szpitalach?

Płocczanie chorzy na raka muszą leczyć się w innych miastach, z tym samym problemem borykają się cierpiący na stwardnienie rozsiane. Czego jeszcze brakuje Wam w płockich szpitalach? 

Choć to właśnie płocczanie częściej niż mieszkańcy innych miast chorują i umierają na raka płuc, większość z chorych musi leczyć się poza Płockiem. Nie mamy nawet jednego akceleratora służącego do radioterapii, brakuje innej aparatury, dotkliwe są braki w personelu medycznym. Tak jest od lat, a prognozy na polepszenie tej sytuacji są - delikatnie mówiąc - mało krzepiące. 

[ZT]12602[/ZT]

Dlatego kolejną interpelację złożył w tej sprawie przewodniczący rady miasta, Artur Jaroszewski, od lat usiłujący zaradzić problemowi zarówno pod względem zdiagnozowania przyczyn większej zapadalności na nowotwory dróg oddechowych wśród płocczan, jak i poprawienia opieki onkologicznej chorych.

[ZT]13453[/ZT]

Radny zaproponował, by Ratusz we współpracy z płockim środowiskiem lekarskim opracował płocką mapę potrzeb zdrowotnych z realnym wykazem tego, co jest nam, pacjentom, potrzebne, a czego wciąż brakuje. 

- Zbyt często płocczanie zmuszeni są w celach leczniczych do wyjazdów do szpitali pozapłockich (np. Płock nie posiada programu leczenia stwardnienia rozsianego, mimo iż programy takie prowadzi już 121 szpitali w Polsce) - napisał Artur Jaroszewski. 

A może Wy macie jakieś przemyślenia na ten temat? Nie da się ukryć, że sytuacja polskiej służby zdrowia od lat jest tragiczna i wszędzie publiczna opieka ma sporo mankamentów. Może jednak macie jakieś doświadczenia, które pokazały, czego brakuje Płockowi względem innych miast? Może sami na własnej skórze odczuliście ten problem albo Wasi bliscy zmuszeni byli jeździć setki kilometrów, by się leczyć? Piszcie na [email protected]

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE