Reklama

Plebiscyt Tygodnika. Zobacz, kto wygrał!

Opublikowano:
Autor:

Plebiscyt Tygodnika. Zobacz, kto wygrał! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości – Tylko w jednej z kategorii późniejszy zwycięzca prowadził od początku tegorocznej edycji. W pozostałych losy ważyły się praktycznie do ostatniej chwili – tak podsumował kolejny plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza – wydarzenie roku 2012” redaktor naczelny Tygodnika Płockiego Tomasz Szatkowski.

– Tylko w jednej z kategorii późniejszy zwycięzca prowadził od początku tegorocznej edycji. W pozostałych losy ważyły się praktycznie do ostatniej chwili – tak podsumował kolejny plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza – wydarzenie roku 2012” redaktor naczelny Tygodnika Płockiego Tomasz Szatkowski.

Plebiscyt organizowany przez Tygodnik Płocki ma być dowodem na to, że mieszkańcy regionu płockiego potrafią nie tylko narzekać, ale również dostrzegać dobre rzeczy, które dzieją się wokół nich. Najpierw kapituła, w której zasiadają znane osobistości świata kultury, gospodarki, polityki, sportu, nauki ogłosiła po dziesięć nominacji w każdej z plebiscytowych kategorii.

A później przyszedł czas na głosowanie. Listowe lub sms-owe. Gdy czytelnicy wysyłali typy na swoich faworytów, organizatorzy przygotowywali galę. W końcu można było zaprosić szacownych gości do Domu Technika i oficjalnie ogłosić wyniki.

Zanim jednak zaprezentowani zostali nominowani i laureaci w poszczególnych kategoriach, wręczone zostały dwie nagrody pozaregulaminowe. Prezes CIFAL-u Krzysztof Buczkowski wręczył statuetkę przedstawicielowi Wodociągów Płockich za zakończenie pierwszej fazy modernizacji gospodarki wodno-ściekowej w Płocku. Jak podkreślił szef CIFAL-u, nagroda została wręczona za działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju lokalnego.

Kapituła nominująca kandydatów w tegorocznym plebiscycie ustaliła również, że specjalna nagroda za rok 2012 należy się władzom Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Podkreślono, że miniony rok okazał się przełomowy dla PPP-T.

Gospodarczym wydarzeniem roku okazało się zakończenie modernizacji taboru samochodowego w PKS Płock. Płocki przewoźnik zyskał dzięki temu kilkanaście nowych autobusów oraz kilkadziesiąt zmodernizowanych pojazdów, które przez kilka lat mogą służyć do przewozu pasażerów. Przede wszystkim na trasach lokalnych.

Nagroda w kategorii kultura otrzymał Festiwal Kultury i Sztuki dla Niewidomych. – Jestem totalnie zaskoczona. Nie spodziewałam się, że to właśnie my otrzymamy tak prestiżowe wyróżnienie – przyznała odbierająca nagrodę Renata Nych, prezeska Stowarzyszenia De Facto. – Ta nagroda doda nam dodatkowej motywacji do pracy, aby kolejne edycje naszego festiwalu były jeszcze lepsze.

Sportowcy z Płocka w 2012 roku mogli pochwalić się znaczącymi wynikami na arenie międzynarodowej. Głosujący na sportowe wydarzenie roku 2012 najwyżej docenili złoty medal w drużynie w Mistrzostwach Europy w strzelaniu sportowym, który wywalczyła Ewelina Kocięda.

Ostatnia kategoria to „Z regionu”. Nagrodę w niej odebrał „System pozycjonowania satelitarnego w SPZOZ Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Lokalizacja zespołów ratownictwa techniką GPS na mapie nawigacyjnej województwa”.

Uczestnikom gali czas umilał kwartet smyczkowy Płockiej Orkiestry Symfonicznej, udowadniając, że muzyka klasyczna wcale nie musi być nudna. Organizatorzy zadbali, oczywiście, nie tylko o coś dla ducha, ale również o co nieco dla ciała.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE