Reklama

Platforma poprze Pawlaka w naszym okręgu

Opublikowano:
Autor:

Platforma poprze Pawlaka w naszym okręgu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już pewne: Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe w pewnym sensie podzieliły się wyborcami w wyborach do senatu - w Płocku PO poprze kandydata ludowców, a ci odwdzięczą się aprobatą dla kandydata partii rządzącej w Ciechanowie. Zobaczcie też, kogo wystawi PO na listach do sejmu.

To już pewne: Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe w pewnym sensie podzieliły się wyborcami w wyborach do senatu - w Płocku PO poprze kandydata ludowców, a ci odwdzięczą się aprobatą dla kandydata partii rządzącej w Ciechanowie. Zobaczcie też, kogo wystawi PO na listach do sejmu.

Potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku miesięcy - Platforma Obywatelska nie wystawi swojego kandydata w okręgu płockim w wyborach do senatu, lecz poprze ekspremiera Waldemara Pawlaka z PSL.

- Zarząd regionu Platformy Obywatelskiej podjął taką decyzję, uważając, że korzystniej będzie poprzeć kandydata partii koalicyjnej, z którą od ośmiu lat rządzi krajem, zwłaszcza że Waldemar Pawlak jest osobą bardzo rozpoznawalną  - mówi Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, a jednocześnie jeden z członków zarządu regionu PO na Mazowszu. - Wystawienie dwóch kandydatów spowodowałoby rozbicie głosów oddanych na koalicję w systemie jednomandatowych okręgów wyborczych, które funkcjonują w wyborach do senatu.

Politycy obu partii umówili się, że w zamian za poparcie dla Waldemara Pawlaka  ludowcy nie wystawią swojego kandydata w Ciechanowie, tylko poprą rekomendowanego przez Platformę Andrzeja Kamasę.

Już dziś wiadomo więc, że najcięższy bój stoczą w wyborach do senatu w naszym okręgu kandydat PSL Waldemar Pawlak i obecny senator PiS Marek Martynowski.

A oto pełna lista kandydatów PO do sejmu

1. Marcin Kierwiński

2. Elżbieta Gapińska

3. Waldemar Wardziński

4. Beata Rusinowska

5. Michał Bodenszac

6. Bartosz Deja

7. Agnieszka Korajczyk-Szyperska

8. Paulina Adamiak

9. Andrzej Gontarski

10. Agnieszka Kajowska

11. Marcin Baczewski

12. Monika Szymańczyk

13. Marcin Ciszewski

14. Beata Ambroziak

15. Katarzyna Jędruszczak

16. Krzysztof Skrobisz

17. Aneta Uchwał

18. Kamil Kaszuba

19. Marcin Piotrowski

20. Waldemar Trochimiuk


Fot. Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE