Reklama

Plastyk powitał gości swoją własną muzyką

Opublikowano:
Autor:

Plastyk powitał gości swoją własną muzyką - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co łączy Annę Macionek-Stańko i Piotra Dąbrowskiego? Zdawać by się mogło, że niewiele, lub zgoła nic. A jednak... Nic bardziej mylnego. Łączy ich Płocka Galeria Sztuki.

Co łączy Annę Macionek-Stańko i Piotra Dąbrowskiego? Zdawać by się mogło, że niewiele, lub zgoła nic. A jednak... Nic bardziej mylnego. Łączy ich Płocka Galeria Sztuki.

To właśnie tam obydwoje artyści prezentują obecnie swoje prace. Wspólny wernisaż, który odbył się w piątek, pełen był niezwykłych, niemal magicznych zdarzeń.

Nieczęsto bowiem zdarza się, że artysta-plastyk uświetnia otwarcie wystawy swoich prac własnym koncertem. W dodatku na dość nietypowych perkusjonaliach. Piotr Dąbrowski jest absolutnym samoukiem. Dotyczy to zarówno plastyki jak i muzyki.

Jako plastyk wykorzystuje głównie papier, stosując przy tym mieszane techniki. Już na pierwszy rzut oka daje się zauważyć, że niemal wszystkie prace tego 37-letniego artysty są monochromatyczne. Ich surowość dodatkowo wzmacniają wyrazista struktura papieru i jego nieregularne brzegi. „Papierowe bajki” można od piątku podziwiać w Galerii Kreski PGS.

Anna Macionek-Stańko przyznała się, że zupełnie niedawno zdarzył się jej moment tak wielkiego kryzysu twórczego, że zwątpiła w sens przygotowania wystawy, którą miała zaprezentować w PGS. Na szczęście dzięki pomocy najbliższych udało się jej odzyskać równowagę i ponownie uwierzyć w sens tego, co robi.

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pracuje w prywatnym liceum plastycznym w Płocku. Na piątkowym wernisażu pojawiła się całkiem spora gromada jej uczniów. Ale wśród dużej grupy gości wernisażu były również dość niezwykłe osoby. Wprawne oko mogło bowiem dostrzec, że wśród wyjątkowego grona zwiedzających są również osoby, które zostały uwiecznione na płótnach pani Anny.

Obie wystawy, które zostały uroczyście otwarte w piątek, będzie można w Płockiej Galerii Sztuki oglądać do 7 lipca.

Fot. Tomasz Paszkiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE