Reklama

Plany warte ponad 48 milionów złotych. Umowa już podpisana

Opublikowano:
Autor:

Plany warte ponad 48 milionów złotych. Umowa już podpisana - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przebudowa al. Kilińskiego, budowa nowego wiaduktu i parkingu, zakup kolejnych autobusów. A wszystko to w ramach jednego projektu z bardzo dużym dofinansowaniem unijnym. 

Przebudowa al. Kilińskiego, budowa nowego wiaduktu i parkingu, zakup kolejnych autobusów. A wszystko to w ramach jednego projektu z bardzo dużym dofinansowaniem unijnym. 

To kolejny dla miasta zastrzyk środków z Unii Europejskiej, tyle że w ramach jednego projektu nazwanego "Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie miasta Płocka" i obejmującego kilka elementów. Przede wszystkim al. Kilińskiego zostanie gruntownie przebudowana. W planie jest zarówno rozdział kanalizacji, jak i położenie nowego chodnika, budowa drogi rowerowej, zainstalowanie oszczędnego oświetlenia i przebudowa skrzyżowań na całej długości alei. Stary wiadukt nad torami, tuż przy wejściu do zoo, wreszcie zastąpi nowy. Stary z racji stanu technicznego zostanie rozebrany, natomiast nowy powstanie na wysokości parkingu dla autobusów. Ponadto w sąsiedztwie zoo zaplanowano budowę parkingu typu "parkuj i jedź". Miałby pomieścić 123 pojazdy, w tym sześć miejsc będzie dla osób niepełnosprawnych i sześć dla autobusów. W ramach tego samego projektu przewidziano nabycie ośmiu niskopodłogowych, niskoemisyjnych autobusów (czterech hybrydowych i czterech z napędem diesla, spełniających normę Euro 6). 

Powyższe plany oznaczają utrudnienia komunikacyjne, chociaż już nie w tym roku. Przetarg na wybór wykonawcy al. Kilińskiego pojawi się zapewne jeszcze w 2018 r., natomiast prace rozpoczną się na wiosnę 2019 r. i mogą potrwać do połowy 2020 r. A trzeba mieć na uwadze, że gruntowny remont czeka również ul. Tysiąclecia. 

Realizacja tych inwestycji będzie możliwa dzięki pokaźnemu dofinansowaniu z środków Unii Europejskiej. Umowę podpisano w piątek w ratuszu.

- Całkowita wartość projektu to 48,6 mln zł, natomiast unijne dofinansowanie to ponad 41,2 mln zł - informował prezydent. 

Nie omieszkał także wspomnieć, że obecność marszałka województwa Adama Struzika na konferencji to zwykle dobre wiadomości dla miasta. Dodajmy, że zaledwie kilka dni temu podpisano dokumenty na unijne dofinansowanie do realizacji nabrzeża. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE