Reklama

Plany na majówkę: piknik, tańce i ogniska

Opublikowano:
Autor:

Plany na majówkę: piknik, tańce i ogniska - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyjątkowo ciekawie zapowiadają się miejskie plany uczczenia świąt 2 i 3 maja.

Wyjątkowo ciekawie zapowiadają się miejskie plany uczczenia świąt 2 i 3 maja.

Tegoroczne obchody majowych świąt patriotycznych rozpocznie piknik w ogrodzie Książnicy Płockiej. Zaplanowano tam m.in. krótką pogadankę o biało-czerwonej fladze i jej święcie, przekazanie proporca ufundowanego przez kombatantów, gawędę o polskim mundurze z prezentacją uzbrojenia żołnierzy Wojska Polskiego w II RP, zabawy dla całych rodzin, a nawet naukę podstawowych kroków poloneza! Nie zabraknie również śpiewania piosenek patriotycznych i recytacji „Katechizmu polskiego dziecka”, znanego z dzieciństwa kilku pokoleniom Polaków wiersza Władysława Bełzy zaczynającego się od pytania „Kto ty jesteś?”.

We wtorek, 3 maja, rocznica uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji i kolejna okazja do świętowania. Płocki Ratusz zachęca do wzięcia udziału w oficjalnych miejskich uroczystościach, które rozpoczną się od złożenia kwiatów przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Potem będzie msza w katedrze  w intencji ojczyzny, a następnie tradycyjnie przejście pod odwach i złożenie kwiatów przy Płycie Nieznanego Żołnierza. Strzały na wiwat zapewni Płocka Drużyna Kusznicza i Płockie Bractwo Kurkowe.

A w południe na Starym Rynku dalsze świętowanie. Przed ratuszem spotkamy się z Harcerskim Zespołem Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka", Zespołem Pieśni i Tańca "Wisła", pododdziałem konnym Stowarzyszenia 4. Pułku Strzelców Konnych, 4. Pułkiem Piechoty Księstwa Warszawskiego i aktorami Sceny Juno. W programie tańce, muzyka, prezentacje pododdziałów. Wieczorem płocczanie spotkają się z kolei przy płockich parafiach, by jak za starych dobrych lat pośpiewać wokół ogniska patriotyczne piosenki.

Szczegółowy program obchodów w naszym Kalendarzu Wydarzeń:  oraz

Strzały na wiwat, fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE