Reklama

Plakaty z tęczową Maryją. Druga kobieta usłyszała zarzut

Opublikowano:
Autor:

Plakaty z tęczową Maryją. Druga kobieta usłyszała zarzut  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarzut profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej niedawno usłyszała 51-letnia Elżbieta Podleśna. Identyczny zarzut postawiono 27-letniej mieszkance Warszawy, Annie P.

Zarzut profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej niedawno usłyszała 51-letnia Elżbieta Podleśna. Identyczny zarzut postawiono 27-letniej mieszkance Warszawy, Annie P.

Anna P. usłyszała zarzut z art. 196 Kodeksu karnego, a więc tego samego, na którym oparto zarzut wobec Elżbiety Podleśnej.

[ZT]22266[/ZT]

Jak poinformowała rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej, Iwona Śmigielska-Kowalska, to policja prowadzi postępowanie, powołano także biegłych m.in. z zakresu daktyloskopii. Przesłuchanie w charakterze świadków w prokuraturze odbyło się w terminie uzgodnionym wcześniej z policją.

- Zjawiły się dwie panie wraz z obrońcą pani Elżbiety Podleśnej - mówi Iwona Śmigielska-Kowalska. - Obie zostały przesłuchane. Wygłoszono oświadczenie. Przyznały, że były w Płocku i doszło do rozwieszenia plakatów.

Policja postawiła zarzut Annie P. zbieżny z tym, który usłyszała Elżbieta Podleśna. - Chodziło o działanie wspólnie z Elżbietą P. i jeszcze jedną osobą - dodaje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej. Skutkiem rozwieszonych plakatów m.in. na przenośnej toalecie i śmietniku miało być znieważenie uczuć religijnych.

Anna P., podobnie jak wcześniej Elżbieta Podleśna, nie przyznała się do zarzuconego jej czynu. Odmówiła składania wyjaśnień. Nie zastosowano wobec kobiet żadnych środków zapobiegawczych.

Przypomnijmy, że do rozpowszechnienia zmienionego wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej poprzez rozklejenie wlepek i plakatów, na których Maryja wraz Dzieciątkiem mają dodane tęczowe aureole, doszło w nocy z 26 na 27 kwietnia na terenie parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. Dochodzenie wciąż się toczy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE