Reklama

Płacili dużo za ciepło. Teraz będzie mniej

Opublikowano:
Autor:

Płacili dużo za ciepło. Teraz będzie mniej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blok komunalny przy Popłacińskiej był, delikatnie mówiąc, w mało zadowalającym stanie, a rachunki za ciepło - ogromne. Dlatego MZGM-TBS właśnie skończył prace związane z termoizolacją budynku, a w najbliższych planach ma też zmianę ocieplania z olejowego na pelet drzewny.

Blok komunalny przy Popłacińskiej był, delikatnie mówiąc, w mało zadowalającym stanie, a rachunki za ciepło - ogromne.  Dlatego MZGM-TBS właśnie skończył prace związane z termoizolacją budynku, a w najbliższych planach ma też zmianę ocieplania z olejowego na pelet drzewny.

Blok komunalny przy Popłacińskiej 42 od dawna wyglądał obskurnie, już jego wygląd zewnętrzny wskazywał, że budynek potrzebuje rychłego remontu, zwłaszcza że pozwoliłoby to  na obniżenie kosztów związanych m.in. z ogrzewaniem mieszczących się tam mieszkań. Jak informuje Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - TBS, w środę, a więc jeszcze przed terminem,  formalnie zakończył się remont budynku. Docieplono ściany zewnętrzne, stropodach oraz wymieniono obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe, przy okazji wyremontowano także kominy, wymieniono instalację odgromową oraz wykonano opaskę wokół budynku.

Remont kosztował 250 tys. zł, w całości finansowało je miasto. Wcześniej, w grudniu ub. roku wyremontowano klatkę schodową z wymianą drzwi wejściowych i montażem instalacji domofonowej.

Ale to nie wszystkie prace. MZGM-TBS chce wymienić źródła ogrzewania z oleju opałowego na pelet drzewny w obu budynkach - przy Popłacińskiej 42 i 42A. Szacuje się, że pozwoli to obniżyć koszty o ok. 40 proc. Jak zapowiada Konrad Kozłowski z biura pasowego Ratusza, prace mają zacząć się jeszcze w tym roku, w budżecie zabezpieczono na ten cel 75 tys. zł.  

Na zdjęciach: blok komunalny na Radziwiu po remoncie i przed, fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE