Reklama

PKP PLK obiecuje: Podniesiemy prędkość pociągów

Opublikowano:
Autor:

PKP PLK obiecuje: Podniesiemy prędkość pociągów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 6 maja do 31 sierpnia 2019 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaplanowały prace na linii kolejowej nr 33 Kutno – Brodnica. Na czas prac na odcinku Kutno – Płock – Sierpc zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Od 6 maja do 31 sierpnia 2019 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaplanowały prace na linii kolejowej nr 33 Kutno – Brodnica. Na czas prac na odcinku Kutno – Płock – Sierpc zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Takie są zamierzenia. Obecnie trwa wyłonienie wykonawcy zaplanowanych prac. Zawarcie umowy planowane jest w kwietniu.

[ZT]21852[/ZT]

– Na odcinku Gostynin – Łąck wykonane zostaną prace związane z remontem 12 przepustów i mostów. Na obiektach zostanie wymieniony tor, oczyszczony tłuczeń, położony nowy światłowód oraz wyregulowana sieć trakcyjna – wyjaśnia Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Efektem prac będzie podniesienie prędkości pociągów z 60 km/h do 100 km/h. O kilka minut skróci się podróż pociągów między Kutnem i Płockiem. Sprawniejsze będą przejazdy składów towarowych do rafinerii Płock. Wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym przyniesie wymiana płyt przejazdowych na 7 przejazdach kolejowo – drogowych.

Na czas prac na odcinku Kutno – Płock – Sierpc wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Jak wcześniej informowała Jolanta Maliszewska z Biura Rzecznika Prasowego spółki Koleje Mazowieckie, utrudnienia potrwają do 24 czerwca 2019 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE