Reklama

Reklama

PKN Orlen podsumował akcję świąteczną akcję. Rozdano 3677 paczek dla seniorów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. PKN Orlen

PKN Orlen podsumował akcję świąteczną akcję. Rozdano 3677 paczek dla seniorów - Zdjęcie główne

foto Fot. PKN Orlen

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zamiast Płockich Ogrodów Światła - akcja świąteczna. W tym roku PKN Orlen przeznaczył środki na świąteczne paczki żywnościowe dla seniorów z Płocka. Przygotowanych zostało 3677 paczek, które 23 i 24 grudnia trafiły do najstarszych płocczan.

Reklama

PKN Orlen podsumował swoją świąteczną akcję. W jej ramach do osób powyżej 70 roku życia trafiły paczki żywnościowe. Jak przypominają w koncernie, projekt powstał by wspomóc osoby starsze i samotne. Cała akcja miała być także dużą pomocą dla płockich firm gastronomicznych, które – z racji obostrzeń – znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. 

- Chcieliśmy z jednej strony pomóc płockim seniorom, o których musimy dbać w czasie pandemii, stworzyć im warunki, aby nie wychodzili z domów i do minimum ograniczyli kontakty - powiedziała Wioletta Kulpa, kierownik działu społecznego PKN Orlen. - Drugim aspektem była pomoc lokalom gastronomicznym, które od pewnego czasu są zamknięte i mogą wydawać posiłki jedynie na wynos - dodała

Każdy senior mieszkający w Płocku mógł zadzwonić pod specjalny numer telefonu i zgłosić chęć otrzymania paczki ze świątecznymi potrawami. Odzew był ogromny. Wszystkie paczki rozstały rozdysponowane w 5 dni. Telefony odbierało sześciu konsultantów, którzy przeprowadzili w sumie 300 godzin rozmów telefonicznych łącznie.

- Pracowaliśmy od 8 do 18 każdego dnia. Od początku trwania akcji, tj. od 1 grudnia telefony nie milkły - zdradziła Magdalena Adasiewicz-Jędrzejak, dyrektor Centrum Szkoleń i Eventów, przedstawicielka Centrum Edukacji Grupa ORLEN. - Trzeba było dokładnie zapisać dane osób, ich adresy, wybrać dzień dostawy wraz z przedziałem godzinowym, przypomnieć, aby zgłaszający zanotowali najważniejsze informacje i opisać im formę dostaw – tłumaczy.

Łącznie przygotowanych zostało 3677 paczek, które 23 i 24 grudnia zostały dostarczone do płockich seniorów. Potrawy zostały przyrządzone i dowiezione przez 15 płockich firm gastronomicznych.

- Jestem  całkowicie sama. Mąż zmarł, a córka mieszka za granicą – opowiedziała Pani Janina, 74-letnia seniorka z osiedla Łukasiewicza. - Z powodu koronawirusa nie jesteśmy w stanie spotkać się w święta. Gdyby nie ta paczka, nie byłoby u mnie prawdziwej Wigilii – dodała po chwili.

Skalę projektu najlepiej opisują liczby. Same tylko potrawy pakowało 75 osób. Zużyto ponad 12 tys. metrów folii do próżniowego pakowania potraw, 92 osoby rozwoziły paczki do płockich seniorów, wykorzystano ponad 48 tys. pojemników do zapakowania potraw. W każdej paczce znalazły się zarówno dania, których nie mogło zabraknąć na wigilijnym, a także ciasto i potrawy mięsne. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy