Reklama

Reklama

PKN ORLEN: obniżamy cenę gazu dla biznesu o ponad połowę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

PKN ORLEN: obniżamy cenę gazu dla biznesu o ponad połowę - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas konferencji prasowej prezes Daniel Obajtek poinformował, że koncern obniży ceny gazu o połowę dla klientów biznesowych.

Reklama

Ceny gazu dla klientów korzystających z taryfy "Gaz dla Biznesu" zostaną obniżone od 15 marca. Taką informację przekazał prezes Daniel Obajtek. Cena ma spaść o 55 proc. do stawki 353 zł/MWh. Od 1 kwietnia spółka wprowadzi mechanizm, który pozwoli kształtować ceny gazu dla biznesu w odniesieniu do cen na europejskich giełdach. 

- Skuteczna integracja PGNiG z Grupą ORLEN oraz stabilizacja sytuacji na europejskim rynku gazu zwiększają nasze możliwości działania. Dwa miesiące po styczniowej obniżce o 19 proc. Cennika „Gaz dla Biznesu", obniżamy dotychczasową cenę bazową o ponad połowę i wprowadzamy nowy sposób kształtowania ceny gazu w ofercie dla klientów biznesowych. Tak duża obniżka jest jedną z wielu korzyści wynikających z powstania silnego i stabilnego koncernu multienergetycznego, który dzięki mocnym fundamentom finansowym jest w stanie zaproponować odbiorcom gazu atrakcyjną ofertę, a jednocześnie zapewnić im bezpieczeństwo dostaw surowca – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Wprowadzenie obniżki nie będzie wymagało działania klienta. Wszystko odbędzie się automatycznie. 

- Od 1 do 30 kwietnia cena będzie już wynikała wprost z nowego Cennika „Gaz dla Biznesu" nr 10, który będzie tzw. „cennikiem indeksowanym", który zastąpi obecny. Nowy sposób ustalania Cennika „Gaz dla Biznesu" umożliwi oferowanie klientom biznesowym cen gazu opartych na notowaniach giełd towarowych, w tym Towarowej Giełdy Energii. Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wyniesie 353 zł/MWh i będzie obowiązywać do końca kwietnia br. Następnie cena będzie aktualizowana w cyklach miesięcznych i podawana z miesięcznym wyprzedzeniem tzn. na koniec marca zostanie podana cena na maj, na koniec kwietnia na czerwiec itd. - podaje biuro prasowe PKN ORLEN.

PKN ORLEN przewiduje, że ceny gazu będą spadać w najbliższych miesiącach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy