Reklama

Reklama

PIT 2020. Papierowe formularze będą w połowie lutego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

PIT 2020. Papierowe formularze będą w połowie lutego - Zdjęcie główne

foto Fot. Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zeznania podatkowe za 2020 r. będzie można składać od 15 lutego do 30 kwietnia. Wciąż jest grupa osób, które rozliczają się "papierowo", wypełniając druk z Urzędu Skarbowego.

Reklama

Część takich podatników chciałaby już przygotować i wypełnić PIT, by złożyć go jak najszybciej to możliwe. Okazuje się jednak, że w płockiej skarbówce jeszcze nie ma formularzy.

- Na początku tygodnia byłem w urzędzie w Płocku po druki dla siebie i żony i bardzo się zdziwiłem, że ich nie ma - mówi emeryt z płockich Podolszyc.

Rzeczywiście, taką sytuację potwierdzają w skarbówce, ale nie oznacza to jakichkolwiek braków w zaopatrzeniu itd. Po prostu tak jest w całym kraju to decyzja ministerstwa: papierowe formularze pojawią się w placówkach 15 lutego.

Wcześniej można po prostu wydrukować odpowiedni formularz z internetu (np. ze strony podatki.gov.pl), wypełnić i złożyć w urzędzie od 15 lutego.

Podatnicy mają do wyboru kilka rodzajów PIT-ów, m.in.:

- PIT-36 – dla osób, które osiągnęły przychód bez pośrednictwa płatnika, m.in. przedsiębiorcy,

- PIT-36L – dla przedsiębiorców prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą

rozliczających podatek liniowy

- PIT-37 – dla osób osiągających przychody wyłącznie za pośrednictwem płatników. Podatnicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę czy umów cywilnoprawnych

- PIT-38 – dla podatników, którzy osiągnęli przychód z tytułu zbycia papierów wartościowych, udziałów w spółkach, pochodnych instrumentów finansowych lub realizacji praw z ich tytułu

- PIT-39 – dla osób, które uzyskały przychody z tytułu prywatnego zbycia nieruchomości lub realizacji praw związanych z nieruchomościami

Dodajmy, że można będzie się rozliczyć z fiskusem także online (m.in. na pośrednictwem usługi Twój e-PIT). Usługa ta dostępna będzie już po raz trzeci. Podatnicy mogą zalogować się za pomocą Profilu Zaufanego lub po wpisaniu odpowiednich danych. Na stronie można sprawdzić zgodność formularza PIT (wstępnie wypełnionego przez Krajową Administrację Skarbową) i - jeśli wszystko się zgadza - zatwierdzić go.

A co ze zwrotem ewentualnej nadpłaty podatku? Fiskus ma na to 45 dni w przypadku zeznania złożonego drogą elektroniczną. Podatnicy, którzy złożą papierowy druk, będą musieli zaczekać dłużej, bo nawet do trzech miesięcy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy