Reklama

PiS ogłosił kandydatów do parlamentu. Sprawdź listę

Opublikowano:
Autor:

PiS ogłosił kandydatów do parlamentu. Sprawdź listę  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy nazwiska 20 kandydatów, którzy znaleźli się na liście Prawa i Sprawiedliwości do sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim w najbliższych wyborach. Wśród nich znalazła się m.in. Wioletta Kulpa, przewodnicząca klubu radnych w miejskiej radzie i kandydatka na prezydenta Płocka w 2018 roku. O reelekcję starał się będzie senator Marek Martynowski.

Znamy nazwiska 20 kandydatów, którzy znaleźli się na liście Prawa i Sprawiedliwości do sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim w najbliższych wyborach. Wśród nich znalazła się m.in. Wioletta Kulpa, przewodnicząca klubu radnych w miejskiej radzie i kandydatka na prezydenta Płocka w 2018 roku. O reelekcję starał się będzie senator Marek Martynowski. 

Od kilku tygodni wiadomo było, że "jedynką" w okręgu płocko-ciechanowskim będzie Łukasz Szumowski, aktualny minister zdrowia. Poza tym na czele listy wielkich niespodzianek nie ma - partia Jarosława Kaczyńskiego postawiła w znacznej mierze na drużynę, która w 2015 roku zdobyła w okręgu nr 16 zdobyła 6 mandatów. 

Nieco zmieniła się kolejność nazwisk na listach. Drugie miejsce na liście otrzymał poseł Maciej Małecki. W 2015 roku startował z czwartego miejsca, z którego w 2019 roku startował będzie inny poseł tej partii - Marek Opioła (w 2015 r. miejsce nr 2). Status quo i trzecie miejsce utrzymał Maciej Wąsik. Na piątym miejscu znaleźć można nazwisko Anny Cicholskiej, a na szóstym Waldemara Olejniczaka, który w 2015 roku został posłem dzięki zrzeczeniu się mandatu przez Wojciecha Jasińskiego. Siódemka to również obecny parlamentarzysta, Robert Kołakowski. 

Kogo jeszcze znaleźć można na liście? Na 14. pozycji widnieje nazwisko Wioletty Kulpy, liderki płockiego PiS. Na 12. miejscu jest za kolei Marlena Mazurska, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku.

[ZT]23158[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE