reklama
reklama

Piłkarskie szaleństwo, Rasputin, łyżwy, kolędowanie. Co się będzie działo w Płocku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: POKIS Płock

Piłkarskie szaleństwo, Rasputin, łyżwy, kolędowanie. Co się będzie działo w Płocku? - Zdjęcie główne

foto POKIS Płock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę i niedzielę w Płocku zaplanowano kilka ciekawych wydarzeń, warto coś wybrać dla siebie. Dodatkowo można też wybrać się do zoo, kina lub galerii sztuki.
reklama

Wybraliśmy kilka propozycji, wśród nich są zarówno te dla ducha, jak i dla ciała. Pamiętajmy także o ruchu, np. spacerze, bo temperatura w granicach zera stopni i brak opadów to aura zdecydowanie sprzyjająca aktywności na powietrzu.

Lodowiska

Chętnych do zabawy wciąż zapraszają dwa miejskie lodowiska - na Starym Rynku oraz na osiedlu Zielony Jar. Np. przed ratuszem można wypożyczyć łyżwy, kask, naostrzyć łyżwy. Wejście na lodowisko o pełnych godzinach. Płytę lodowiska należy opuścić po 45 minutach. Ostatnie wejście jest o godz. 20.00.

Trasa Zimowego Zwiedzania w zoo

Codziennie zaprasza także płocki ogród zoologiczny. Zoo jest w styczniu czynne w godz. 9:00-16:00, a mini zoo od 10:00 do 15:00. 

Obecnie dużą atrakcją jest Trasa Zimowego Zwiedzania, na której niezależnie od pogody spotkamy wiele fascynujących zwierząt. Po drodze zobaczymy m.in. żurawie mandżurskie, orłany, pantery śnieżne, tygrysy syberyjskie, makaki japońskie, foki szare, pandy małe czy renifery fińskie. 

O godz. 13:00 można obserwować trening medyczny i karmienie fok.

Kina

W weekend na seanse zapraszają oczywiście płockie kina. Będą m.in. "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4", "Matrix Zmartwychwstania", "Spider-man. Bez drogi do domu" czy familijny "W 80 dni dookoła świata". 

Jedną z propozycji jest też "King’s man: Pierwsza misja". To brytyjsko-amerykańska komedia - film akcji - kryminał. 

- Gdy najgorsi w historii tyrani i zbrodnicze umysły łączą się, by opracować plan wojny, która zniesie z powierzchni Ziemi miliony istnień, jeden człowiek musi podjąć wyścig z czasem, aby ich powstrzymać. Odkryj początki pierwszej niezależnej agencji wywiadowczej - czytamy w opisie filmu.

W rolę Grigorija Rasputina brawurowo wcielił się Rhys Ifans.

- Prequel, który bez żadnych skrupułów redefiniuje I Wojnę Światową. Gdzie się da jest zabawnie, gdzie się nie da szybko lub wstrząsająco. Dobra rozrywka - to jedna z opinii na Filmweb.pl.

Piłka nożna w hali

W dniach 8-9 stycznia odbędzie się Płock Cup, czyli rywalizacja 33 ekip futbolistów halowych. W sobotę mecze grupowe zaplanowano w halach ZST przy Kilińskiego 4a oraz SP nr 20 w płockich Borowiczkach.

To turniej od lat na bardzo wysokim poziomie, tym razem zagrają ekipy m.in. z Bydgoszczy. ,Warszawy, Łodzi, Płocka, Słupna, Gostynia, Sosnowca, Torunia, Białegostoku.

W niedzielę w ZST mecz o miejsce 3 zaplanowano o godz. 16:00, a finał - o godz. 16:30.

Płockie Kolędowanie

W dniach 8-9 stycznia zaplanowano także kolejną edycję Płockiego Kolędowania w katedrze. W sobotę o godz. 19:00 usłyszymy najpiękniejsze kolędy polskie i innych narodów w wykonaniu Kasi Moś Trio, a w niedzielę o godz. 19:00 - Lorę Szafran wraz z zespołem (wstęp wolny). 

Kasia Moś współpracowała z orkiestrą Aukso przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja wg. Świętego Marka”. Zaśpiewała partię Kordelii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która miała miejsce na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Nagrała wokalizę Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”.

 Wokalistka ma również na koncie muzyczne przygody telewizyjne – była finalistką III edycji programu „Must be the Music” oraz wzięła udział w 8. edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. 

Z kolei Lora Szafran karierę rozpoczęła zwycięstwem w Międzynarodowym Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu w 1984 r. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach piosenki, wygrywając festiwale w Sopocie (Grand Prix i Bursztynowy Słowik), w Bregenz w Austrii czy w Cesme w Turcji. W jej dorobku artystycznym znajdują się takie płyty jak: „Śpiewnik Nahornego” (2003), w którym można odnaleźć jedne z popularniejszych kompozycji Włodzimierza Nahornego, płyta „Droga do ciebie” (2007) zawierająca jazzowe interpretacje polskich standardów, genialnej spółki autorskiej Wasowski – Przybora, album „Sekrety życia według Leonarda Cohena” (2012) zawierający 12 piosenek kanadyjskiego barda.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama