Reklama

Piknik lotniczy powróci do Płocka. Dwa dni atrakcji w powietrzu i nad rzeką [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Piknik lotniczy powróci do Płocka. Dwa dni atrakcji w powietrzu i nad rzeką [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niebo nad Płockiem ponownie opanują samoloty. W sobotę w Galerii Wisła zapraszali na dwudniowe widowisko pełne atrakcji. Warto być w Płocku 15 i 16 czerwca, kierując wzrok ku rzece, aby podziwiać gwiazdy lotnictwa nie tylko z Polski, ale wręcz z całej Europy.

Niebo nad Płockiem ponownie opanują samoloty. W sobotę w Galerii Wisła zapraszali na dwudniowe widowisko pełne atrakcji. Warto być w Płocku 15 i 16 czerwca, kierując wzrok ku rzece, aby podziwiać gwiazdy lotnictwa nie tylko z Polski, ale wręcz z całej Europy.

Piknik lotniczy powróci do letniego kalendarza imprez w 2019 r. Odbywające się w przeszłości w pikniki lotnicze były imprezami z wielkimi sukcesami, chętnie odwiedzanymi nie tylko przez płocczan, ale też mieszkańców okolicznych miejscowości. Tak było do 2011 roku, kiedy to w wypadku podczas pikniku zginął pilot Marek Szufa. Impreza odbyła się ostatni raz w 2013 roku. We wrześniu 2018 r. podpisano list intencyjny, aby umożliwić powrót imprezy.

[ZT]20357[/ZT]

Wstępnie zapowiedziano, że wszyscy zainteresowani będą mogli podziwiać latające maszyny 15 i 16 czerwca zarówno ze Wzgórza Tumskiego, jak i z bliska na terenie lotniska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, który będzie organizatorem wydarzenia. Można liczyć na pokazy akrobacji indywidualnej i zespołowej. Ważną rolę odegra Wisła za sprawą programu - wodowania na rzece, skoków spadochronowych, pokazu akrobacji grupy Flying Bulls. To czeski zespół akrobacyjny, którego pokazy stanowią atrakcję wielu imprez, w tym chociażby Grand Prix Formuły 1.

Zobaczymy samoloty historyczne i gaśniczy Dromader (ten samolot, który powstał w latach 70. XX w.,  był polskim towarem eksportowym m.in. do Wenezueli, Turcji, Maroko, Iraku czy Czechosłowacji), a jak twierdzą organizatorzy, atrakcji ma być więcej. Na piknik lotniczy zapraszano w sobotę, jednocześnie prezentując samolot Zlin 42 ustawiony pod kopułą w Galerii Wisła. Dla najmłodszych atrakcje przygotowała sekcja modelarska AZM. Dzieci mogły samodzielnie złożyć przygotowane modele i sprawdzić, jak się sprawują.

Ferie Najwyższych Lotów potrwają do 9 lutego. W tym czasie nadal będzie można podziwiać samolot. Ekspozycji samolotu towarzyszy wystawa modeli samolotów RC i rakiet kosmicznych oraz prezentacje multimedialne. Dodatkowe atrakcje będą czekały na odwiedzających 9 lutego w godz. 12.00-18.00 (warsztaty modelarskie, spotkania z członkami Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, każdy chętny będzie mógł wejść do kabiny samolotu i zasiąść za sterami Zlina 42 M).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE