Reklama

Piknik Europejski już po raz dwudziesty w Płocku! [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Piknik Europejski już po raz dwudziesty w Płocku! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku świętujemy aż dwa jubileusze. Piknik Europejski odbywa się po raz dwudziesty. Kolejny jubileusz to 30 lat współpracy z miastem Darmstadt. Program wydarzenia obfitował więc w różnorodne, ciekawe imprezy. Odbyła się m.in. Parada Europejska przygotowana przez uczniów i nauczycieli z płockich szkół, występy dzieci i młodzieży i koncert Margaret na Starym Rynku.

W tym roku świętujemy aż dwa jubileusze. Piknik Europejski odbywa się po raz dwudziesty. Kolejny jubileusz to 30 lat współpracy z miastem Darmstadt. Program wydarzenia obfitował więc w różnorodne, ciekawe imprezy. Odbyła się m.in. Parada Europejska przygotowana przez uczniów i nauczycieli z płockich szkół, występy dzieci i młodzieży i koncert Margaret na Starym Rynku. 

[ZT]19023[/ZT]

Pierwsza edycja Pikniku Europejskiego miała miejsce 8 maja 1999 roku. Kolejny jubileusz to 30 lat współpracy z miastem Darmstadt. Z tej okazji prezydent Andrzej Nowakowski wręczył niemieckiej delegacji okolicznościową plakietę. Szczególnym podkreśleniem tej rocznicy był też występ uczennic VII LO – Barbary Cendrowskiej i Aleksandry Marciniak, które wykonały utwór z repertuaru niemieckiej wokalistki Corinny May. Warto nadmienić, że uczennice zdobyły w lutym drugie miejsce na płockim Festiwalu Piosenki Niemieckiej.

Na tegoroczne wydarzenie zawitały do Płocka delegacje z dziesięciu miast partnerskich: Darmstadt (Niemcy), Możejek (Litwa), Fort Wayne (USA), Mytiszczi (Rosja), Loznicy (Serbia), Plewen (Bułgaria), Żytomierza (Ukraina), Bayanzurkh (Mongolia), Bielc (Mołdawia), Auxerre (Francja), a także zastępca ambasadora Bułgarii Ivan Kitov i przedstawiciele organizacji polonijnych z Domu Polskiego w Bielcach i Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie. 

- Współpraca między naszymi miastami odbywa się w różnych obszarach – na niwie sportowej, kulturalnej, wymiany młodzieży, przedsięwzięć gospodarczych. A jej najcenniejszym efektem jest budowanie mostów przyjaźni i porozumienia – powiedział prezydent podczas spotkania z delegacjami uczestniczącymi w tegorocznym Pikniku Europejskim.

Program tegorocznej edycji imprezy był bardzo różnorodny. Odbyła się już konferencja na temat budżetu obywatelskiego oraz wernisaż wystawy w Płockiej Galerii Sztuki zatytułowanej „Nabytki. Wystawa wybranych prac z miast partnerskich”. Przepięknym, barwnym i interesującym wydarzeniem była właśnie Parada Europejska, w której przygotowanie wiele serca włożyli uczniowie i nauczyciele płockich szkół. Paradę, która przeszła ulicami Starego Miasta prowadził prezydent oraz goście z miast partnerskich. Tradycyjnie nie zabrakło motocyklistów, WOPR-owców i rekonstruktorów w zabytkowych pojazdach wojskowych. Barwny korowód tańczył, śpiewał i bawił licznie przybyłych mieszkańców.

 Wisienką na torcie sobotnich imprez był bardzo ciepło przyjęty koncert Margaret na Starym Rynku i MajUnia w ogródku MOSiR. 

[ZT]4177[/ZT]

Niedziela natomiast ma zacząć się na sportowo od Biegu Europejskiego na osiedlu Borowiczki, a wieczorem dla wielbicieli mocniejszego uderzenie odbędą się koncerty pod szyldem RockTower w ogródku MOSiR. Organizatorzy zapraszają do udziału i wspólnej zabawy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE