Reklama

Pijany kierowca chciał przekupić policję

Opublikowano:
Autor:

Pijany kierowca chciał przekupić policję - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jadący po pijanemu 38-latek z Płocka został zatrzymany do kontroli drogowej. Próbował wręczy policjantom łapówkę. Nie udało się.

Jadący po pijanemu 38-latek z Płocka został zatrzymany do kontroli drogowej. Próbował wręczy policjantom łapówkę. Nie udało się.

Ponad promil alkoholu miał w wydychanym powietrzu 38-letni mieszkaniec Płocka zatrzymany w czwartek do kontroli drogowej. Mężczyzna usiłował wręczyć kontrolującym go policjantom 200 złotych.
Jak poinformował Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji, 38-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy zespołu dw. z przestępczością narkotykową. Podczas sprawdzania, czy w aucie nie są przewożone narkotyki, policjanci wyczuli od kierowy wyraźną woń alkoholu.

– Wezwali na miejsce funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego, w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonował Krzysztof Piasek. – Podczas oczekiwania na przyjazd policjantów z drogówki mężczyzna wyjął 200 zł, położył je w radiowozie i oświadczył, że to na dobry alkohol i aby policjanci dali już spokój z całą akcją.


Po teście na zawartość alkoholu mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie pod zarzutem próby przekupienia policjanta. – Za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w kodeksie karnym przewidziana jest kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawiania wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE