Reklama

Reklama

Piesi na Podolszycach mają problem? Czy zielone światło świeci się zbyt krótko?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Piesi na Podolszycach mają problem? Czy zielone światło świeci się zbyt krótko? - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Taki problem poruszyła radna Wioletta Kulpa, przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wskazuje, że płocczanie narzekają na zbyt krótkie zielone światło na skrzyżowaniach. Ratusz wskazuje, że wszystko jest zgodne z obowiązującymi przepisami.

Reklama

Piesi chcący przekroczyć ul. Wyszogrodzką czy al. Jana Pawła II na Podolszycach muszą poświęcić na to sporo czasu. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu to jedne z najbardziej zatłoczonych ulic w mieście, w dodatku są 2- lub nawet 3-pasmowe. 

Radna Wioletta Kulpa z PiS wskazuje, że mieszkańcy narzekają w tym rejonie, zwłaszcza między Auchan a bankiem PKO BP, ale też przy przejściach przy obu galeriach handlowych, na zbyt krótkie działanie sygnalizacji świetlnej. 

- Czy MZD lub firma zewnętrzna, która wykonuje konserwację sygnalizacji świetlnej analizowała te przejścia, jeśli tak to proszę o protokoły z takich spotkań które znajdują się w posiadaniu UMP, bądź MZD?  Jakie zamierza w najbliższym czasie podjąć działania UMP, aby wsłuchując się w głosy mieszkańców usprawnić poruszanie się pieszych? Proszę o informację jakie są przewidziane ilości sekund na przejściach dla pieszych we wskazanych lokalizacjach przejść dla pieszych - pyta Wioletta Kulpa w interpelacji, wskazując, że nawet młode osoby mają problem z pokonaniem przejścia dla pieszych "na raz".

Pokonanie obu pasów al. Jana Pawła II czy ul. Wyszogrodzkiej w tym fragmencie zajmuje przynajmniej kilkadziesiąt sekund. W obu przypadkach pomiędzy przejściami jest wysepka, na której piesi mogą spokojnie poczekać na kolejną zmianę świateł. 

Piotr Dyśkiewicz, zastępca prezydenta ds. komunalnych, wskazuje, że wszystko jest zgodnie z obowiązującymi przepisami. 

- Chcę zwrócić uwagę na fakt, iż przejścia te są przejściami niezależnymi od siebie i do pokonania obydwu jezdni konieczne jest pokonanie dwóch oddzielnych przejść dla pieszych. Ze względu na występujące na tych skrzyżowaniach natężenia ruchu wszystkich jego uczestników (pieszych oraz pojazdów) w szczególności w godzinach porannych i popołudniowych szczytów komunikacyjnych brak jest fizycznej możliwości wydłużenia sygnałów zielonych tylko dla pieszych uczestników ruchu bez pogarszania warunków ruchu dla pozostałych jego uczestników, tj. pojazdów poruszających się przez skrzyżowania - odpisał Dyśkiewicz. 

Zastępca prezydenta wskazuje także, że na przejściach dla pieszych są specjalne tablice informujące o konieczności pokonania przejścia dla pieszych w dwóch etapach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy