Reklama

Pierwszy raz w Płocku. Śniadanie z biskupem

Opublikowano:
Autor:

Pierwszy raz w Płocku. Śniadanie z biskupem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizowane po raz pierwszy śniadanie wielkanocne dla osób ubogich, bezdomnych i opuszczonych odbędzie się zaraz po rezurekcji w katedrze. Według przewidywań, święconym jajkiem podzieli się ok. 700 osób.

Organizowane po raz pierwszy śniadanie wielkanocne dla osób ubogich, bezdomnych i opuszczonych odbędzie się zaraz po rezurekcji w katedrze. Według przewidywań, święconym jajkiem podzieli się ok. 700 osób.

Na śniadanie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zaprasza biskup płocki Piotr Libera. - Do wspólnego stołu, na którym stoi koszyk ze święconymi pokarmami, zasiadają wspólnie rodziny i ludzie sobie bliscy. Po raz pierwszy w Płocku chciałbym do tego stołu zaprosić także tych, którzy z różnych powodów nie mogą tego ważnego posiłku spożyć w swoim domu - zachęca ordynariusz diecezji płockiej. - Moje zaproszenie kieruję zwłaszcza do osób potrzebujących pomocy, samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Z radością będę na Was czekał na dziedzińcu Opactwa.

Wspólny posiłek przygotuje Caritas Diecezji Płockiej dzięki darczyńcom z Płocka i diecezji. Wszyscy, którzy w wielkanocny poranek przyjdą na dziedziniec opactwa pobendyktyńskiego, zostaną poczęstowani tradycyjnym żurem z jajkiem i kiełbasą, dostaną również paczkę żywnościową z szynką, chlebem, babką drożdżową i innymi świątecznymi potrawami.

Śniadanie zacznie się o 8.00 po mszy rezurekcyjnej w katedrze i potrwa do godz. 9.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE