Reklama

Pierwszy raz w Płocku-ogniska na osiedlach

Opublikowano:
Autor:

Pierwszy raz w Płocku-ogniska na osiedlach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś wieczorem w wielu miastach w całej Polsce zapłoną ogniska patriotyzmu. Po raz pierwszy patriotyczne piosenki zaśpiewamy również na ośmiu płockich osiedlach.

Dziś wieczorem w wielu miastach w całej Polsce zapłoną ogniska patriotyzmu. Po raz pierwszy patriotyczne piosenki zaśpiewamy również na ośmiu płockich osiedlach.

Pomysł jest prosty: chodzi o to, by znów połączyć pokolenia Polaków przy ognisku, na wspólnym spędzaniu świąt i śpiewaniu patriotycznych pieśni, kultywujących polskie tradycje narodowe. - Takie patriotyczne ogniska płoną dwa razy w roku, na 11 listopada i właśnie 3 maja, od 2008 r. w wielu miastach Polski - wyjaśnia radny Leszek Brzeski, szef Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego Victoria. - W tym roku pomysłodawcy akcji zaproponowali, by ogniska zapłonęły również w naszym mieście. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę przy ognisku, śpiewając patriotyczne piosenki spędzić święto 3 Maja.

Jeśli macie po dziurki w nosie giełdy, laptopów, nerwówy, hektolitrów kawy albo strzykania w kręgosłupie, łysinki i piwnego brzucha i nagle zatęskniliście za harcerskim ogniskiem, ciemnym, szumiącym borem, za czasami, gdy świat wydawał się stać otworem, za gitarą i jeśli nagle zamarzyło Wam się, by zamiast najnowszego przeboju jednorocznej gwiazdki pop zaśpiewać o „rycerstwie spod kresowych stanic, o obrońcach naszych polskich granic” - przyjdźcie koniecznie, zaproście dzieci, małżonków, rodziców, dziadków!

Ogniska zapłoną o godzi 20.00 na terenie parafii ośmiu płockich osiedli: w parafii św. Wojciecha na Podolszycach Południe, św. Krzyża na Podolszycach Północ, Św. Ducha na Skarpie, na także w parafiach na Radziwiu, w pobliżu Fary, na Górkach, Stanisławówce i na Cholerce.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE