Reklama

Pierwsze zmiany personalne w Orlenie

Opublikowano:
Autor:

Pierwsze zmiany personalne w Orlenie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz odwołał Macieja Bałtowskiego z rady nadzorczej koncernu i powołał na jego miejsce Remigiusza Nowakowskiego.

Nowy minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz odwołał Macieja Bałtowskiego z rady nadzorczej koncernu i powołał na jego miejsce Remigiusza Nowakowskiego.

Jak poinformowało biuro prasowe Orlenu w przesłanym komunikacie, powołany przez akcjonariusza, którym jest skarb państwa, Remigiusz Nowakowski ma „bogate doświadczenie w obszarze przygotowania i rozwoju projektów inwestycyjnych, projektowania i implementacji modeli partnerstwa publiczno-prywatnego oraz tworzenia i realizacji  strategii rozwoju w sektorach energii  elektrycznej i ciepła w Polsce, w tym w szczególności zarządzania strategicznego w obszarach inwestycji i gospodarki paliwowej przedsiębiorstw energetycznych”.

Nowy członek rady nadzorczej skończył Zarządzanie Przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Prawo Handlowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest doktorantem na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W latach 2002 - 2006 był prezesem oraz współwłaścicielem firmy konsultingowej Intercon obsługującej m.in. procesy fuzji i przejęć przedsiębiorstw z sektora energetyki i utilities w Polsce, następnie do 2008 r, pełnił funkcję członka zarządu i wiceprezesa oraz dyrektora pionu rozwoju spółki TAURON Polska Energia, a także prezesa zarządu EnergiaPro Koncern Energetyczny SA., gdzie był zaangażowany w realizację kluczowych projektów restrukturyzacji polskiego sektora elektroenergetycznego. Od 2008 roku związany jest z koncernem energetycznym Fortum, w którym zajmował różne stanowiska menadżerskie - aktualnie dyrektora ds. optymalizacji produkcji i zarządzania paliwami. Jest prokurentem w Fortum Power and Heat Polska i w spółkach kapitałowych grupy. W latach 2008 -2012 był odpowiedzialny za rozwój nowych inwestycji, w budowę elektrociepłowni Fortum w Polsce. Od grudnia 2012 roku do sierpnia 2015 roku kierował funkcją biznesową Optymalizacji Produkcji i Zarządzania Paliwami w Dywizji Heat Fortum w Polsce, i był odpowiedzialny w szczególności za tworzenie i implementację strategii zaopatrzenia w paliwa Fortum w Polsce, koordynację procesu zakupu paliw, planowania i optymalizacji produkcji energii elektrycznej i ciepła w elektrociepłowniach, tworzenie analiz rynku energii i prognozowanie trendów rynkowych. Od września 2015 roku Head of Production Optimisation, dywizja Heat Electricity Sales and Solutions.

W radzie nadzorczej Orlenu poza Remigiuszem Nowakowskim zasiada ośmioro osób. Jej przewodniczącą od dwóch lat jest Angelina Anna Sarota.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE