Reklama

Pierwsza impreza w nowej siedzibie

Opublikowano:
Autor:

Pierwsza impreza w nowej siedzibie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszy koncert w nowej siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki udał się znakomicie. Szlaki w kamienicy przy Tumskiej przetarli członkowie grupy hiphopowej Płock Płonie w Koronie, którzy promowali swój najnowszy krążek „Wolumin 1”.

Pierwszy koncert w nowej siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki udał się znakomicie. Szlaki w kamienicy przy Tumskiej przetarli członkowie grupy hiphopowej Płock Płonie w Koronie, którzy promowali swój najnowszy krążek „Wolumin 1”.

Mowa o budynku po byłym Sphinksie przy Tumskiej 13, którą POKiS wynajął od Agencji Rewitalizacji Starówki na swoje nowe lokum i szykuje się do przeprowadzki ze starej, za ciasnej i obskurnej siedzibę na rogu Tumskiej i Sienkiewicza. Nowa sala liczy blisko 400 m kw., a po przeprowadzce POKiS chce docelowo rozbudować nową siedzibę - czy się to uda, będzie zależało od powodzenia negocjacji z PSS Społem, który jest właścicielem terenu na tyłach budynku.

Pierwsza, więc jakby nie patrzeć - historyczna impreza w nowej siedzibie POKiS odbyła się wczoraj, w czwartek w jeszcze nie całkiem wykończonych wnętrzach. Choć warunki były dość spartańskie, bo w lokalu nie ma na razie podłóg i sufitów, a prąd użyczyli życzliwi sąsiedzi, koncert udał się znakomicie, a około 100 gości na pewno nie żałowało.

PPWK, czyli Płock Płonie w Koronie w składzie M.O.D. (Kuba "Młody" Suchodolski) i ATK (Bartek  "Astek" Głowacki), a także Dj Beny (Jarosław Zieliński)przy gramofonach zagrali wszystkie 15 kawałków z płyty „Wolumin 1”, której producentem jest K.Y.K. (Krzysztof Matusiewicz). Były podziękowania i szampan, gościnnie wystąpił beatboxer Daki.

Materiał nagrany na płycie zbiera bardzo pochlebne recenzje miłośników tego rodzaju muzyki. Poza nazwą zespołu na płycie w tekstach znajdziemy wiele płockich akcentów. - Czujemy się mocno związani z tym miastem, dlatego m.in. o tym rapujemy - wyjaśniał M.O.D i przypomniał, że mimo że to pierwsza płyta zespołu, jego członków nie można nazwać debiutantami.  - Na płockiej scenie hiphopowej jesteśmy od 1998 roku, wcześniej jako +KWA (Pluskwa) i Epizod.

Czy będzie można usłyszeć kawałki grupy na Polish Hip-Hop Festival,nowym festiwalu, który ma odbyć się w pierwszy weekend sierpnia na płockiej plaży ? - Na razie jeszcze nikt z organizatorów się z nami nie kontaktował - przyznaje M.O.D.

Czwartkowy koncert odbył się w ramach wakacyjnej akcji POKiSu i Urzędu Miasta "Hip-hop
Na Podwórkach" która obejmuje również m.in. pokazy filmów o tańcu i kulturze hip hopu, warsztaty taneczne hip-hop i breakdance prowadzone przez Zbyszka Górala z POKiS Dance Studio i Czystą Formę KR, a także malowanie graffiti.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Więcej zdjęć zobaczcie w naszej galerii: Płock Płonie w Koronie 

Czytaj też: Nowa siedziba POKiSu. Zobacz, jaka będzie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE