Reklama

Reklama

Pieniądze na zielone płuca. Kto otrzymał w regionie płockim?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Pieniądze na zielone płuca. Kto otrzymał w regionie płockim? - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przebudowa parków, tworzenie ścieżek edukacyjno-ekologicznych, nowe nasadzenia drzew i krzewów oraz modernizacje ulicznego oświetlenia to przykłady projektów ekologicznych, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane na Mazowszu.

Reklama

To wszystko w ramach programu "Mazowsze dla klimatu 2022"  samorządu województwa. Samorządy lokalne zgłosiły 157 projektów, do do realizacji wytypowano 72 z nich, wsparcie wyniesie ponad 5,7 mln zł.

W gronie gmin, które mogą liczyć na pieniądze, jest kilka gmin z powiatu płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Maksymalna dotacja to 100.000 zł. Na taką stawkę może liczyć Gmina-Miasto Płock na program Zielone płuca dla Płocka – nasadzenia w 2022 r. na rzecz bioróżnorodności i klimatu.

Tyle samo otrzyma gmina Mała Wieś na zakup i montaż solarnych lamp oświetlenia ulicznego. Także miasto Sierpc otrzyma 100 tys. zł na utworzenie miejskiej zielonej przestrzeni publicznej między ul. Solskiego i  Paderewskiego.

- W ramach programu „Mazowsze dla klimatu” powstanie kolejna enklawa zieleni z zachowaniem dobrych praktyk tworzenia błękitno-zielonej infrastruktury, z której będziecie mogli korzystać - pisał na FB do mieszkańców miasta burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński. -Teren będzie obfitował w nowoczesną architekturę krajobrazu, alejki, ścieżki rowerowe oraz wiele gatunków drzew i krzewów.

Ostatnia na liście gmin, które "załapały" się na dotację, jest gmina Słupno (pow. płocki). Ale kwota jest najwyższa z możliwych, czyli także 100 tys. zł. Zostanie przeznaczona na solarne oświetlenie uliczne i zwiększenie wykorzystania OZE.

Nieco mniej, bo niespełna 89 tys. zł otrzyma gmina Rościszewo (pow. sierpecki) na budowę oświetlenia z własnym źródłem  zasilania w parku w Rościszewie.

Z kolei miasto i gmina Gąbin także na budowę oświetlenia ulicznego z własnym źródłem zasilania otrzyma ok. 56 tys. zł, a miasto Gostynin - 38 tys. zł na montaż lamp solarnych oraz opraw oświetlenia ulicznego typu LED.

Dość symboliczne wsparcie (ok. 6.600 zł) dotyczy gminy Bulkowo (pow. płocki) - na zakup materiału nasadzeniowego.

Na liście rezerwowej, ale raczej z niewielkimi szansami na dotację znalazły się kolejno płockie gminy: Brudzeń Duży, Staroźreby, Nowy Duninów oraz Bodzanów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy