Reklama

Pieniądze na drogi. Do podziału 100 milionów złotych

Opublikowano:
Autor:

Pieniądze na drogi. Do podziału 100 milionów złotych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorządy mogą już niemal ustawiać się w blokach startowych po zapowiedziane dwie pule środków. Łącznie to 100 mln zł z budżetu Mazowsza na budowę i przebudowę dróg, o czym poinformował w piątek marszałek Adam Struzik.

Samorządy mogą już niemal ustawiać się w blokach startowych po zapowiedziane dwie pule środków. Łącznie to 100 mln zł z budżetu Mazowsza na budowę i przebudowę dróg, o czym poinformował w piątek marszałek Adam Struzik. 

Dla powiatów, ponieważ to do nich skierowany jest konkurs, to spora szansa. Pierwszy nabór wniosków po środki od samorządu województwa mazowieckiego będzie odbywał się od 1 do 31 października. Wyłączono miasta na prawach powiatu. Powiaty będą mogły realizować projekty także w partnerstwie z innymi samorządami. Według danych Głównego Urzędu statystycznego z 2015 roku na Mazowszu jest blisko 14 tys. km dróg powiatowych. Są to drogi ważne, szczególnie dla mieszkańców, którzy codziennie dojeżdżają do pracy czy szkoły.

– Mazowsze potrzebuje bezpiecznych i komfortowych dróg – podkreśla marszałek Adam Struzik. - Tego typu inwestycje to duże wyzwanie dla samorządów. Chcemy im w tym pomóc. Stąd nasza decyzja 

Inwestycje realizowane będą w ramach dwóch naborów po 50 mln zł. Na lata 2017-2018 na ten cel przeznaczonych zostanie 50 mln zł, tyle samo na lata 2018-2019. Samorządy powiatowe mogą otrzymać wsparcie na budowę i przebudowę dróg powiatowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą o istotnym znaczeniu dla sytuacji społeczno-gospodarczej subregionu, a także na budowę i przebudowę obiektów inżynieryjnych zlokalizowanych w ciągach ww. dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane do końca przyszłego roku.

– Jeszcze w tym roku chcemy ocenić wnioski i podpisać umowy z beneficjentami, aby można było rozpocząć inwestycje już na początku przyszłego roku – mówi Marcin Wajda, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich w UMWM.

Co ważne, pierwsze środki trafią do nich już w 10 dni po podpisaniu umowy. Pozwoli to na szybką i sprawną realizację inwestycji, na czym nam bardzo zależy – dodaje.

Maksymalny poziom dofinansowania to 60 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, jednak nie więcej niż 4,2 mln zł.

Fot. www.mazovia.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE