Reklama

Pętla autobusowa przy drodze na most

Opublikowano:
Autor:

Pętla autobusowa przy drodze na most - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz chce przenieść uprzykrzającą życie mieszkańcom Podolszyc Południe pętlę autobusową z ulicy Mazura w okolice Centrum Graniczna. Razem z nową pętlą powstałaby tam stacja ładowania autobusów z napędem elektrycznym.

Ratusz chce przenieść  uprzykrzającą życie mieszkańcom Podolszyc Południe pętlę autobusową z ulicy Mazura w okolice Centrum Graniczna. Razem z nową pętlą powstałaby tam stacja ładowania autobusów z napędem elektrycznym.

Mieszkańcy zmęczeni uciążliwym sąsiedztwem autobusów od lat dopominają się o przeniesienie pętli autobusowej, którą mają tuż pod oknami . Ich skargi na hałas i smród spalin niejednokrotnie opisywaliśmy na naszym portalu, w tej sprawie interweniowali również radni z tego osiedla. Pomysłów na to, gdzie można by przenieść miejsce postoju czerwoniaków, było kilka, mówiło się między innymi o terenie przy stacji Bliska, który następnie został przekazany Orlenowi w zamian za budynek po byłym hotelu koncernu przy Kilińskiego (powstał tam internat dla uczniów dwóch płockich liceów), a także o Żyznej czy terenie przy cmentarzu na Podolszycach Południe. Z tych planów nic jednak nie wyszło.

Z naszych informacji wynika, że teraz miasto przymierza się do budowy nowej pętli w okolicach Centrum Graniczna.  Prowadziłaby do niej nowa droga między rondem na Czwartaków a wiaduktem przy moście Solidarności. Poza stanowiskami dla autobusów na pętli vis a vis Leroy Merlin i Decathlonu, powstałaby również stacja ładowania dla autobusów z napędem elektrycznym, które w przyszłości mają jeździć po Płocku. Na oba te cele miasto chce pozyskać środki unijne w ramach programu związanego z gospodarką niskoemisyjną.

Informację o zamiarach zmiany lokalizacji pętli potwierdza Aneta Pomianowska-Molak, dyrektorka Wydziału Rozwoju i Polityki Gospodarczej Miasta. Jak informuje, latem powinien zostać uchwalony nowy plan miejscowy dla tego terenu, a dalsze losy tej inwestycji będą zależały od tego, czy uda się uzyskać na nią środki w ramach RIT-u, czyli Regionalnych Inwestycji Terytorialnych.

Droga między rondem a wiaduktem jest zaprojektowana, więc gdyby udało się pozyskać pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego, można by ruszyć z inwestycją jeszcze w tym roku. W tym optymistycznym scenariuszu prace mogłyby się zakończyć na przełomie 2017 i 2018 r. - w Ratuszu oceniają bowiem, że budowa tego typu drogi z obiektami mostowymi potrwa około roku.

Czytaj też:

j

Wiadukt prowadzący do Centrum Graniczna przy drodze na nowy most, obecna lokalizacja pętli przy ulicy Mazura na Podolszycach Południe, fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE