Reklama

PERN: Odwołano prezesa i wiceprezesów

Opublikowano:
Autor:

PERN: Odwołano prezesa i wiceprezesów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek radna nadzorcza odwołała troje z czworga dotychczasowych członków zarządu Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń”. Na stanowisku pozostał jedynie reprezentant załogi.

W czwartek radna nadzorcza odwołała troje z czworga dotychczasowych członków zarządu Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń”. Na stanowisku pozostał jedynie reprezentant załogi.

W czwartek rada nadzorcza odwołała trzy osoby z czteroosobowego zarządu spółki, powołując w to miejsce nowych członków. Ze stanowiskiem prezesa musiał pożegnać się Marcin Moskalewicz, który szefował spółce przez ostatnie blisko cztery lata, a także dwoje wiceszefów spółki - Aleksandra Sieczkowska-Pachelska (pełniła tę funkcję od marca 2014 r.) oraz Dariusz Zawadka (wiceprezes od października 2013 r.).  Nieoficjalne informacje o odwołaniu zarządu jako pierwsza podała płocka „Gazeta Wyborcza”.

Jak potwierdza rzecznik PERN, Roman Góralski, podczas czwartkowego nadzwyczajnego walnego wybrano nowego prezesa spółki i dwóch wiceprezesów. Na swoim stanowisku pozostał natomiast przedstawiciel załogi Sławomir Stachowicz, który tę funkcję pełni od czerwca 2004 r. (z firma jest związany od połowy lat 90.)

Nowym szefem spółki został Igor Wasilewski, a wiceszefami Tadeusz Zwierzyński i Rafał Miland.

PERN to grupa kapitałowa, w której skład wchodzi poza samym PERN-em, również pięć spółek zależnych - OLPP, NAFTOPORT, CDRiA, PETROMOR oraz Siarkopol Gdańsk. W dominującej spółce PERN "Przyjaźń" 100 procent udziałów ma Skarb Państwa. Spółka powstała w w 1959 roku, aby transportować ropę z Rosji do Polski i Niemiec Wschodnich.

 Kim są nowi przedstawiciele zarządu?

Jak wynika z informacji przekazanych przez Romana Góralskiego, Igor Wasilewski, absolwent Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i SGH, a także MBA może pochwalić się ponad 20-letnim  doświadczeniem menedżerskim w branży energetycznej. Pełnił funkcje zarządcze w GPEC (2010-2015) i w Gaz Systemie (2006-2009) oraz funkcje menedżerskie w PGNiG (1998-2004), Gaz-Systemie (2004-2006) i PSE (2010).

Rafał Miland  jest z kolei absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz studiów podyplomowych Akademii im. Leona Koźmińskiego. Pracował w Ministerstwie Finansów, wcześniej był wicekonsulem w Konsulacie Generalnym RP w Malmoe (Szwecja), a także zastępcą dyrektora Departamentu Ropy i Gazu w Ministerstwie Gospodarki, pełnomocnikiem zarządu oraz zastępcą kierownika Działu Zarządzania Projektami w PERN-ie. Od stycznia 2012 r. był dyrektorem Departamentu Geologii i Koncesji Geologicznych. W trakcie pracy w Ministerstwie Środowiska pełnił również funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Drugi nowy wiceprezes Tadeusz Zwierzyński od czerwca 2012 roku pracował w PERN-ie jako kierownik projektu Terminal Naftowy w Gdańsku.  Wcześniej był m.in. prezesem i wiceprezesem  spółki PLNG, pełnił tez kierownicze funkcje w stoczniach: szczecińskiej i gdyńskiej.

Na zdjęciu nowy prezes Igor Wasilewski, fot, materiały prasowe spółki

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE