Reklama

Perły Samorządu. Płock w czołówce polskich miast

Opublikowano:
Autor:

Perły Samorządu. Płock w czołówce polskich miast - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najnowszym rankingu "Perły Samorządu" Dziennika Gazeta Prawna wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców Płock zajął dziewiąte miejsce. Najlepszy okazał się Gdańsk.

W najnowszym rankingu "Perły Samorządu" Dziennika Gazeta Prawna wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców Płock zajął dziewiąte miejsce. Najlepszy okazał się Gdańsk.

Była to już 8. edycja rankingu. Dotyczy roku 2019, a więc jeszcze sprzed pandemii. Perły wybrano w czterech kategoriach: gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska, gmina miejska do 100 tys. mieszkańców i gmina miejska zamieszkiwana przez ponad 100 tys. mieszkańców. Każda gmina mogła bezpłatnie wypełnić i przesłać ankietę. Pytania dotyczyły m.in. zarządzania, finansów, przestrzeni i infrastruktury, gospodarki, oświaty i wychowania, zdrowia, polityki senioralnej, transportu publicznego, smart city oraz środowiska i gospodarki odpadami. 

Były też pytania otwarte w czterech dziedzinach: gospodarka, oświata i wychowanie, polityka senioralna oraz środowisko i gospodarka odpadami. W skład kapituły weszli: Agnieszka Dawydzik (Deloitte, partner merytoryczny), Marta Gadomska-Byrska (redaktor naczelna Tygodnika Gazeta Prawna), Zofia Jóźwiak (redaktor dodatku ?Samorząd i administracja? Dziennika Gazety Prawnej) oraz prof. Jacek Szlachta z katedry Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego, Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W kategorii miast poniżej 100 tysięcy mieszkańców wygrał Sopot, przed Ełkiem i Kędzierzynem-Koźle. Wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców najlepszy okazał się Gdańsk, wyprzedzając Kraków, Łódź, Gdynię, Poznań, Bydgoszcz, Rzeszów, Sosnowiec. Na 9. miejscu uplasował się Płock, a 10 był Rybnik.

- Ponownie zostaliśmy dostrzeżeni przez ekspertów. Docenili jakość życia w Płocku oraz sprawność zarządzania miastem. I tak znaleźliśmy się w czołówce rankingu Perły Samorządu 2020, który przygotowuje Dziennik Gazeta Prawna - skomentował na FB Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE