Reklama

Pediatrii grozi zamknięcie? Dyrektor odpowiada

Opublikowano:
Autor:

Pediatrii grozi zamknięcie? Dyrektor odpowiada - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ewa Szymańska, radna sejmiku wojewódzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, poinformowała o problemach, z którymi boryka się oddział pediatryczny w szpitalu na Winiarach. Według informacji radnej, może nawet zawiesić działalność.

Ewa Szymańska, radna sejmiku wojewódzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, poinformowała o problemach, z którymi boryka się oddział pediatryczny w szpitalu na Winiarach. Według informacji radnej, może nawet zawiesić działalność. 

Problem z liczbą lekarzy w szpitalu na Winiarach to żadna nowość. Placówka od lat boryka się niedoborem kadry, co zresztą obrazuje ogłoszenia na stronie internetowej szpitala. Zgodnie z nim zatrudnienie od ręki znajdą lekarze na oddziałach: okulistycznym, obserwacyjno-zakaźnym, neurologicznym, neonatologicznym, chirurgii dziecięcej, chorób płuc, wewnętrznym, chirurgii ogólnej, dziecięcym, laryngologicznym, kardiologicznym, anestezjologii i intensywnej terapii, reumatologicznym  oraz  w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. 

Na bieżąco monitorujemy sytuację w szpitalu. Tydzień temu Stanisław Kwiatkowski, dyrektor placówki, w rozmowie z nami nie ukrywał, że są problemy z obsadą dyżurów, a największe właśnie na oddziale pediatrycznym.

[ZT]18297[/ZT]

Dziś na swojej oficjalnej stronie internetowej Ewa Szymańska, radna sejmiku wojewódzkiego, podała informację, że oddziałowi grozi zawieszenie działalności.

- Z informacji, jakie otrzymałam, a które niepokojąco szybko rozchodzą się po Płocku wynika, że oddział pediatryczny zawiesza swoją działalność - napisała radna. - Zamiast umacniać swoją pozycję, świadczyć najmłodszym usługi medyczne na coraz wyższym poziomie, oddziałowi teraz grozi tymczasowe zamknięcie ze względu na braki w kadrze lekarskiej.

Radna zapowiedziała złożenie w tej sprawie interpelacji do marszałka województwa. Tymczasem dyrektor w rozmowie z nami zaprzeczył tym doniesieniom. 

- To fałszywe informacje - odpiera Stanisław Kwiatkowski. - Są trudności, ale oddział funkcjonuje normalnie. Na dziś nie ma sytuacji, że na oddziale zabraknie lekarza. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE