Reklama

Patrole mundurowych na cmentarzach. Strażnicy sprawdzą czy nosisz maseczkę

Opublikowano:
Autor:

Patrole mundurowych na cmentarzach. Strażnicy sprawdzą czy nosisz maseczkę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy miejscy prowadzą kontrolę płockich cmentarzy i terenów przyległych. Podczas niej sprawdzają porządek na nekropoliach. Rozmawiają z zarządcami cmentarzy i osobami odwiedzającymi groby bliskich. Sprawdzają też czy na terenie cmentarza noszone są maseczki.

Strażnicy miejscy prowadzą kontrolę płockich cmentarzy i terenów przyległych. Podczas niej sprawdzają porządek na nekropoliach. Rozmawiają z zarządcami cmentarzy i osobami odwiedzającymi groby bliskich. Sprawdzają też czy na terenie cmentarza noszone są maseczki.

Jak podaje Straż Miejska w Płocku, kontrole na miejskich nekropoliach to element corocznej akcji, którą prowadzą municypalni. Rejonowi dzięki niej pomagają dbać nie tylko o ład i porządek na cmentarzu, ale też chcą zmniejszyć liczbę kradzieży ozdobnych zniczy, stroików i wiązanek. Ma ona również na celu zwrócenie uwagi na nieprawidłowe parkowanie pojazdów w pobliżu cmentarzy.

- Strażnicy pouczają zarządców o częstszym wywożeniu śmieci - mówi w rozmowie z nami Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy płockiej straży miejskiej. - Rejonowi rozmawiają też z osobami, które odwiedzają groby. Mówią jak zabezpieczyć znicze w taki sposób, by nie padły one łupem złodzieja. Czasem wystarczy wiązankę czy znicz oznaczyć. Pomalować spód doniczki. To może proste metody, ale często wystarczające - przekonuje.

Przypominają też, by nie zostawiać torebek z dokumentami i pieniędzmi bez opieki. - W okolicy Wszystkich Świętych często jesteśmy myślami gdzieś indziej. Wtedy nie trudno o roztargnienie - tłumaczy Głowacka. - Dlatego przypominamy o takich podstawach, które gdzieś mogą umknąć - dodaje.

Strażnicy prowadząc kontrolę na cmentarzach zwracają również uwagę na to, czy płocczanie przestrzegają obowiązku noszenia maseczek.

- Rejonowi sprawdzają czy osoby sprzątające groby mają zasłonięte usta i nos - zdradziła Jolanta Głowacka. - Nakaz noszenia maseczek obowiązuje także na cmentarzach. Przypominają też osobom, które planują wybrać się na groby 1 listopada o panujących obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa - zdradziła w rozmowie z nami.

Municypalnych spotkamy w okolicach cmentarzy również w najbliższą niedzielę, 1 listopada. W dniu Wszystkich Świętych będą pomagać kierującym i dbać o porządek w ruchu drogowym przy miejskich nekropoliach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE