Reklama

Pasażerowie skarżą się na tłok w autobusach. Ratusz odpowiada

Opublikowano:
Autor:

Pasażerowie skarżą się na tłok w autobusach. Ratusz odpowiada - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nasza czytelniczka poskarżyła się na zbyt małą liczbę bezpośrednich połączeń między centrum a Imielnicą. Z kolei autobusy linii nr 3, która jako jedyna kursuje na tej trasie w tym wymiarze, są tak zatłoczone, że czasami pasażerowie zwyczajnie się nie mieszczą.

Nasza czytelniczka poskarżyła się na zbyt małą liczbę bezpośrednich połączeń między centrum a Imielnicą. Z kolei autobusy linii nr 3, która jako jedyna kursuje na tej trasie w tym wymiarze, są tak zatłoczone, że czasami pasażerowie zwyczajnie się nie mieszczą.

Płocczanka poskarżyła się na niefortunne jej zdaniem połączenia między centrum miasta a osiedlem Imielnica. Kursujące na tej trasie autobusy linii 35,37, 130 i 132 jeżdżą rzadko, a w weekendy wcale,  pasażerom doskwiera również konieczność męczących przesiadek. Jako przykład podaje brak bezpośrednich połączeń w stronę Imielnicy z centrum (Kolegialna, Kwiatka) albo połączenia do Misjonarskiej. 

- Zostają tylko autobusy linii nr 3 i w stronę centrum, i w stronę Borowiczek, co sprawia, że w autobusach panuje straszny tłok - pisze płocczanka. - Zdarzało się, że ktoś nie wsiadł z powodu braku miejsca, sama miałam taką sytuację.

Za naszym pośrednictwem prosi o rozważenie liczby kursów i zmian w trasach niektórych linii. 

Urząd Miasta: Najwięcej autobusów przegubowych jeździ właśnie do Imielnicy

Co na to Ratusz? Konrad Kozłowski z biura prasowego Urzędu Miasta przypomina, że największa linia - nr 3, która dociera do osiedla Imielnica i obsługuje je bezpośrednio z centrum miasta, kursuje co 15 minut w szczycie i co 20 minut poza szczytem. 

- Informuję, że z Imielnicy w ciągu doby wykonywanych jest 59 kursów linii nr 3 w kierunku do centrum miasta. Dodatkowo kursy te uzupełniają dwie linie szczytowe 35 i 37 (dodatkowych siedem kursów) oraz dwie linie podmiejskie jadące do i z gminy Słupno nr 130 i 131 umożliwiające dojazd do największego węzła komunikacyjnego na Podolszycach (22 kursy) - wskazuje Konrad Kozłowski. 

Dodatkowo - wskazuje -  na linię nr 3 w dzień roboczy wysyłana jest największa liczba autobusów przegubowych ze wszystkich linii na terenie Płocka. Dodatkowo w sobotę na linię tą również wysyłane są autobusy przegubowe. 

Urzędnicy zapewniają, że do tej pory nie było podobnych sygnałów o niezadowoleniu mieszkańców.

Dalej Ratusz radzi: "Wprowadzona 1 lipca zmiana w cenniku biletów stworzyła możliwość jazdy na dotychczasowym bilecie jednoprzejazdowym również na czas, czyli przez 45 minut dowolnymi liniami na dowolnych odcinkach trasy. Pasażerka z łatwością zatem i bez ponoszenia dodatkowych kosztów może dojechać linią nr 3 do Podolszyc i dalej na tym samym bilecie skorzystać z każdej innej linii jadącej wprost w kierunku Starego Miasta. Zachęcamy także do aktywowania Karty Komunikacji Miejskiej, dzięki której jeszcze korzystniej można korzystać z transportu zbiorowego w Płocku - taniej niż za pomocą biletów jednoprzejazdowych i bez konieczności kasowania biletu w pojeździe". 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE