Reklama

Parkingi, chodniki, drogi. Radziwie czekają inwestycje

Opublikowano:
Autor:

Parkingi, chodniki, drogi. Radziwie czekają inwestycje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku planowanych jest kilka inwestycji na lewobrzeżnej części miasta. Na niektóre mieszkańcy czekają z dużą niecierpliwością.

W tym roku planowanych jest kilka inwestycji na lewobrzeżnej części miasta. Na niektóre mieszkańcy czekają z dużą niecierpliwością.

Podczas spotkania z mieszkańcami Radziwia w SP nr 5, prezydent Andrzej Nowakowski podkreślił, że łącznie na doinwestowanie os. Radziwie zostało w ostatnich latach (2011-2018) wydanych 24 mln zł z budżetu miasta.

- Zbudowaliśmy orlik przy Szkole Podstawowej nr 5 - zaczął prezydent Andrzej Nowakowski. - Powstał skwer przy ul. Popłacińskiej, plac zabaw przy ul. Krakówka, kompleks sportowy przy ul. Teligi. Dumą Radziwia jest Stoczniowiec. Będziemy doinwestowywać powstanie strażnicy, na którą przekażemy w tym roku 800 tys. zł.

W dalszej kolejności prezydent wymienił planowe inwestycje na osiedlu Radziwie: rozbudowę ul. Zielonej wraz z budową kanalizacji deszczowej, położeniem nowej nawierzchni jezdni, chodników (3,2 mln zł), przebudowę ul. Kolejowej w zakresie wymiany istniejącej nawierzchni, przebudowę chodników wraz ze zjazdami, oświetleniem ulicznym i budową kanalizacji. Rozpoczęcie prac jest planowane w tym roku i będzie kontynuowane w kolejnych latach (500 tys. zł). Modernizacje mają sięgnąć również ul. Okopowej i obejmą budowę łącznika od ul. Okopowej do ul. Wąskiej, czego łączny koszt wyniesie 300 tys zł. Powstać ma również nowy parking przy SP nr 5 w ramach projektu budżetu obywatelskiego, (800 tys zł) i odwodnienie ulicy Kolejowej - planowana jest budowa rowu odprowadzającego wody opadowe z ul. Kolejowej wraz z budową zbiornika retencyjnego i sięgacza ul. Krakówka do obsługi zbiornika (500 tys zł). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE