Reklama

Parking przy szpitalu. Kres udręk chyba bliski

Opublikowano:
Autor:

Parking przy szpitalu. Kres udręk chyba bliski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobra wiadomość dla tych, którzy klnąc na czym świat stoi, bezskutecznie próbują zaparkować przy szpitalu na Winiarach. Jeszcze w tym roku ma być gotowy jeden parking, a drugi - większy , powinien powstać w przyszłym roku. W sumie przybędzie ponad 200 miejsc postojowych.

Dobra wiadomość dla tych, którzy klnąc na czym świat stoi, bezskutecznie próbują zaparkować przy szpitalu na Winiarach. Jeszcze w tym roku ma być gotowy jeden parking, a drugi - większy , powinien powstać w przyszłym roku. W sumie przybędzie ponad 200 miejsc postojowych.

Choć wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić, że zaparkowanie przy szpitalu wojewódzkim zwykle graniczy z cudem, poziom furii, która ogarnia kierowców śpieszących do chorych bliskich albo tych, którzy sami potrzebują medycznej pomocy, wcale się przez to nie zmienia. O konieczności budowy parkingu mówi się od lat, teraz - na to przynajmniej wygląda - plany się ziszczą. Otóż Ratusz właśnie ogłosił przetarg na budowę dwóch parkingów - większego z 159 nowymi miejscami postojowymi i mniejszego - na 67 miejsc (w tym sześć dla osób niepełnosprawnych).

Jak mówił nam wiceprezydent Cezary Lewandowski, parkingi powstaną na miejskich gruntach (reszta działek w tym rejonie, a także teren lądowiska dla helikopterów to własność szpitala). Jeden, mniejszy - po lewej stronie Medycznej, a drugi - większy - po prawej, sięgający aż pod bloki i bramy ogródków działkowych. Oba parkingi zostaną wykonane z kostki brukowej. Większy powstanie na siedmiu działkach, mniejszy - na jednej. Większość z ponad 200 miejsc postojowych będzie oczywiście przeznaczona dla pacjentów szpitala i odwiedzających chorych, ale z części mają korzystać również mieszkańcy bloków przy Medycznej, a także działkowicze.

Jako pierwszy ma być gotowy mniejszy parking - według dokumentacji jego przebudowa ma się zakończyć do 15 listopada. Trochę dłużej trzeba będzie poczekać na większy parking - ma on być gotowy do 30 kwietnia przyszłego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE