Reklama

Parking gotowy, ale urzędników nie ma

Opublikowano:
Autor:

Parking gotowy, ale urzędników nie ma - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Parking na 66 samochodów przy Piłsudskiego jest już gotowy. Ratuszowi urzędnicy mają się tam przeprowadzić na początku przyszłego roku.

Parking na 66 samochodów przy Piłsudskiego jest już gotowy. Ratuszowi urzędnicy mają się tam przeprowadzić na początku przyszłego roku.

Przed budynkiem przy Piłsudskiego, z którego rok temu wyprowadziło się Centrum Kształcenia Ustawicznego, miasto wybudowało nowy parking z płyt ażurowych. Liczący ponad 2 tys. m kw. powierzchni parking jest bezpłatny i ogólnodostępny, zmieści się na nim 66 aut, w tym 7 miejsc przeznaczono dla niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała blisko 270 tys. zł.

O wiele więcej, bo aż ok. 2 mln zł, pochłonie trwający od kilku miesięcy gruntowny remont budynku, do którego ma się przeprowadzić kilka komórek Urzędu Miasta, m.in. Oddział Komunikacji, Wydział spraw Obywatelskich czy Wydział Ewidencji. W sumie urzędować tam będzie ok. 100 pracowników Ratusza, będziemy tam m.in. rejestrowali auta, odbierali dowody osobiste itp. Jak już pisaliśmy, po liftingu budynek CKU ma być bardzo nowoczesny, ma nie zabraknąć w nim udogodnień dla klientów łącznie np. z kącikiem zabaw dla dzieci, przewijakiem czy dobrze działającym WiFi itp. Biuro prasowe zapowiada, że sprawy powinniśmy załatwiać przy Piłsudskiego na początku przyszłego roku.

Nowe miejsca postojowe z pewnością ucieszą kierowców, a - za kilka miesięcy - załatwiających swe sprawy w urzędzie, ale nie brakuje też płocczan, którzy z żalem zauważają, że powstanie parkingu uniemożliwiło odtworzenie w tym miejscu dawnego Parku im. Z. Padlewskiego powstałego na miejscu folwarku rodziny Kunzmanów.

Fot. UMP

Czy urzędnicy i interesanci pomieszczą się na wspólnym parkingu? Czytaj:


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE