Reklama

Park, którego nie ma, dostał wyróżnienie

Opublikowano:
Autor:

Park, którego nie ma, dostał wyróżnienie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpiękniejsze parki na Mazowszu? - tak brzmiał tytuł konkursu Urzędu Marszałkowskiego. W prawdziwe osłupienie wprawił nas płocki park, który dochrapał się w konkursie wyróżnienia i który… nie istnieje.

Najpiękniejsze parki na Mazowszu? - tak brzmiał tytuł konkursu Urzędu Marszałkowskiego. W prawdziwe osłupienie wprawił nas płocki park, który dochrapał się w konkursie wyróżnienia i który… nie istnieje.

Wczoraj popołudniu przyszła radosna wiadomość z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego - podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki drugiej już edycji konkursu „Najpiękniejsze Parki Mazowsza” i oto w gronie wyróżnionych w znalazł się płocki park! Mina nieco nam zrzedła, gdy doczytaliśmy, o którym parku mowa. Otóż obok laureatów takich jak zabytkowe parki z pałacykami i dworkami w Kozienicach, Rościszewie, Mławie i Kałuszynie, jury zachwyciło się płockim parkiem… u zbiegu ulic Tysiąclecia i Łukasiewicza. - Może chodzi o ten chodnik ze drzewami przy cmentarzu, gdzie stoi popiersie Łukasiewicza? Albo może niedawno powstały skwerek z siłownią pod chmurką na rogu? - zachodziliśmy w głowę. - Czy jury w ogóle widziało ten „park”?!

Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego, informuje, że już po raz drugi Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprosił lokalne samorządy do zaprezentowania najciekawszych parków i skwerów, które powstały na ich terenie w ciągu ostatnich czterech lat. Miasta i gminy zgłosiły 13 propozycji. Tak jak przypuszczaliśmy, Płock chciał pochwalić się właśnie skwerkiem na rogu Tysiąclecia i Łukasiewicza. Cały szkopuł w tym, że ktoś niefortunnie nazwał go parkiem.  Poza nim miasto zgłosiło do konkursu również skwerek na roku Kolegialnej i Krótkiej i tereny przy Kazimierza Wielkiego przy koronie skarpy wiślanej.

Jak po naszych pytaniach uszczegółowiła Marta Milewska, skwerek dostał wyróżnienie w kategorii „skwery” (pozostałe trzy kategorie to parki duże, średnie i małe).

- Komisja oczywiście wizytowała wszystkie zgłoszone parki i skwery - zapewnia rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego.

Dodaje, że na uroczystej gali nie było nikogo z Płocka. 

Za Urzędem Marszałkowskim podajemy zwycięzców konkursu:

- zespół pałacowo-parkowy, ul. Parkowa w Kozienicach – I miejsce w kategorii parki duże;
- zabytkowy park miejski, ul. 3 Maja w Mławie – I miejsce w kategorii parki średnie;
- założenie dworsko-parkowe, ul. Armii Krajowej w Rościszewie – I miejsce w kategorii parki małe;
- Plac Kilińskiego w Kałuszynie – I miejsce w kategorii skwery.

Wyróżnieniami nagrodzono cztery parki i skwery:  park im. Hr. Skarbków  w Grodzisku Mazowieckim, park rekreacyjno-wypoczynkowy, ul. Rynek 6 w Miastkowie Kościelnym, park naprzeciwko Urzędu Gminy w Małej Wsi i właśnie płocki skwerek.

- Nagrody to urządzenia wielofunkcyjne Brother MFC-7460DN i statuetki dla zwycięzców oraz stacje pogody Oregon Scientific BAR 208HG dla wyróżnionych - takie szczegółowe opisy nagród zawiera informacja prasowa.

Fot. Otwarcie skweru gier miejskich, UMP

Komentarz:
Trzeba mieć nadzieję, że wynikami konkursu na "Najpiękniejsze parki Mazowsza" nie bardzo będą się sugerowali turyści. Bo można sobie wyobrazić ich miny, gdyby wiedzeni chęcią zwiedzenia najpiękniejszego parku w Płocku wybrali się na spacer pomiędzy pstrokate bloki osiedla Tysiąclecia.


O skwerze czytaj też: Nowa siłownia ze ścianką wspinaczkową

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE