Reklama

Papież zwrócił się w liście do płockiej młodzieży

Opublikowano:
Autor:

Papież zwrócił się w liście do płockiej młodzieży - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpierw płocka młodzież nagrała materiał video, który wysłała do papieża Franciszka. Teraz biskup Piotr Libera otrzymał list od Ojca Świętego, w którym ten odpowiada młodym.

Najpierw płocka młodzież nagrała materiał video, który wysłała do papieża Franciszka. Teraz biskup Piotr Libera otrzymał list od Ojca Świętego, w którym ten odpowiada młodym.

Informacją o liście podzielił się biskup Piotr Libera na twiterze. Papież Franciszek nawiązuje w nim do 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki za sprawą audiowizualnej wiadomości zawierającej prośbę od młodych płocczan, by odpowiedział, kim dla niego jest święty jezuita. Młodzi chcieli również dowiedzieć się, z jakiego powodu warto uczynić go wzorem w swoim życiu. Do video-listu dołączono prośbę na piśmie od biskupa Libery. Wiadomość dotarła.

Fot. Screen z twittera

Papież Franciszek odpisał:

– W osiemnastym zaledwie roku życia, z powodu ciężkiej choroby, zakończył bieg ziemskiej wędrówki ten kleryk jezuickiego nowicjatu w Rzymie, jeden z najwybitniejszych synów Towarzystwa Jezusowego, jakich wydała Wasza Ojczyzna.

Papież Franciszek przypomniał także słowa papieża Jana Pawła II wypowiedziane w Kościele św. Andrzeja na Kwirynale podczas nawiedzenia relikwii św. Stanisława: – Jego, krótka droga z Rostkowa na Mazowszu przez Wiedeń do Rzymu była jak gdyby wielkim biegiem na przełaj, do tego celu życia każdego chrześcijanina, jakim jest świętość.

W odpowiedzi dla młodych płocczan, którym patronuje św. Stanisław, papież zachęca do odpowiedniego wyboru życiowej drogi, a co się z tym wiąże, także postępowania: - Niech [św. Stanisław Kostka] uczy Was szukać zawsze i nade wszystko przyjaźni z Jezusem, czytać i rozważać Jego słowo, i przyjmować w Eucharystii Jego miłosierną i pełną mocy obecność, abyście potrafili oprzeć się presji światowej mentalności – zwraca się w liście otrzymanym przez biskupa Liberę.

Pod koniec sierpnia (31 sierpnia - 1 września) przyjadą do naszego miasta młodzi ludzie należący do wspólnot, stowarzyszeń kościelnych czy organizacji młodzieżowych na terenie diecezji. Wszyscy wezmą udział w II Synodzie Młodych Diecezji Płockiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE