Reklama

PANEK CarSharing-najbardziej spektakularna ekspansja na świecie!

Opublikowano:
Autor:

PANEK CarSharing-najbardziej spektakularna ekspansja na świecie!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PANEK CarSharing to największy operator CarSharingu w Polsce, teraz z usługi PANEK skorzystać może nawet 15 000 000 osób. Samochody pojawiają się już w 150 miastach, a każda nowo zarejestrowana w systemie osoba otrzymuje darmowe środki na przejazdy. To największa taka ekspansja w dziejach rozwoju usługi samochodów współdzielonych na świecie. PANEK w ciągu kilku tygodni zrobił coś, czego inni operatorzy nie zdecydowali się wprowadzić w ciągu kilku lat.

PANEK CarSharing to największy operator CarSharingu w Polsce, teraz z usługi PANEK skorzystać może nawet 15 000 000 osób. Samochody pojawiają się już w 150 miastach, a każda nowo zarejestrowana w systemie osoba otrzymuje darmowe środki na przejazdy. To największa taka ekspansja w dziejach rozwoju usługi samochodów współdzielonych na świecie. PANEK w ciągu kilku tygodni zrobił coś, czego inni operatorzy nie zdecydowali się wprowadzić w ciągu kilku lat.

- W związku w przedłużającą się sytuacją epidemiczną, ale także mając w zgodzie z naszą długoterminową strategię rozwoju, zdecydowaliśmy o przyśpieszeniu otwarcia nowych stref wynajmu. Mimo zamrożenia gospodarki my pracowaliśmy ciężej niż wcześniej. Najpierw poinformowaliśmy o ponad 40 miastach, za chwilę o 70, a teraz mamy ich już 150. Chcemy, aby nasza usługa docierała do jak największej liczby osób. Naszą misją jest zapewnić mobilność na jak najwyższym poziomie za przystępną cenę, a przy okazji dać Użytkownikom trochę radości - informuje Katarzyna Panek, rzecznik PANEK S.A.

CarSharingiem można podróżować na krótkich dystansach, ale i pojechać w trasę, zwłaszcza teraz, kiedy wirus nie sprzyja korzystaniu z transportu zbiorowego. Użytkownik może zostawić auto praktycznie w każdym większym mieście, ponieważ stref jest już 150.

- Wiele połączeń kolejowych jest nadal zawieszonych, nie latają samoloty, a potrzeba przemieszczania się rośnie. Dzięki CarSharingowi można na przykład zrobić większe zakupy, pojechać do lasu, odwiedzić osobę, która potrzebuje naszej pomocy, lub po prostu, dać sobie odrobinę radości z samej jazdy. Wiemy, że nie każdy ma samochód, a my mamy ich ponad 2 000 i robimy wszystko, aby były jak najbardziej użyteczne – dodaje Katarzyna Panek. 

PANEK CarSharing poza ekspansją zaskakuje wprowadzając nowe auta-niedawno do floty dołączył elektryczny Jaguar I-Pace oraz kilka Nissanów Leaf. W garażu firmy PANEK stoją jeszcze samochody klasyczne i unikatowe, które w wyniku obostrzeń spowodowanych koronawirusem musiały poczekać na premierę. Będą stopniowo uwalniane, aby dać trochę radości swoim Użytkownikom.

Czas pandemii wykorzystać można na wiele różnych sposobów. PANEK CarSharing postawił na rozwój stref, zwiększenie dostępu do usługi i rozbudowany system benefitów: subskrypcję, pakiety i przedpłaty oraz liczne promocje. Wszystkie zmiany mają sprzyjać mobilności za rozsądną cenę i propagowaniu idei współdzielenia.

Dla kogo jest CarSharing?
Usługa ta skierowana jest do osób posiadających prawo jazdy i telefon komórkowy z systemem Android lub iOS. Do rejestracji w systemie będzie też potrzebna karta płatnicza.

Jak skorzystać?
W celu wynajęcia auta należy ściągnąć aplikację PANEK (sklepPlay lub AppStore), zarejestrować się i poczekać do 60 minut na weryfikację konta.
Na mapie aplikacji PANEK widoczne są wszystkie możliwe do wynajęcia samochody w 150 miastach. Aby użyć jednego z nich wystarczy do niego podejść, kliknąć ikonę auta w aplikacji, a następnie wybrać opcję „rozpocznij wynajem”. Każdy samochód można też bezpłatnie i bez wychodzenia z domu na 15 minut zarezerwować.

Darmowe przejazdy
Każda nowo zarejestrowana osoba otrzyma 20 zł do wykorzystania na bezpłatne przejazdy. Kwota ta pozwala na pokonanie ponad 10 km w 20 minut. Kiedy już Użytkownik zobaczy, jak łatwo i wygodnie jeździ się CarSharingiem, będzie mógł skorzystać z promocji obniżających ceny. Poza bonusem na start PANEK CarSharing przyznaje dodatkowe środki za umycie samochodu (40 zł) i zatankowanie (10 zł).

Ile to kosztuje?
Koszt wynajęcia samochodu zaczyna się od 0,59 zł za każdy przejechany kilometr i 0,50 zł za minutę. PANEK CarSharing przygotował różnie opcje obniżenia ceny, w tym pakiet dobowy i tygodniowy, subskrypcje i przedpłaty. Każdy z produktów można kupić w aplikacji mobilnej PANEK.

Jakie samochody?
Do wyboru jest wiele modeli i klas oraz prawdziwe legendy motoryzacji. Począwszy od najtańszych Toyot Yaris, przez Toyoty Corolle, CH-R, Seaty Arona aż do Mercedesów GLA. PANEK CarSharing to też auta zabytkowe i klasyczne, na minuty wynająć można też np. Malucha, Poloneza, Syrenę Pontiaca Transama, Jeepa Wranglera czy Corvettę. Dla entuzjastów aut elektrycznych w miastach gdzie znajdują się rozwinięte sieci ładowania, wynająć można smarta, Nissana Leafa czy 400 konnego Jaguara I-Pace.

Gdzie można jechać?
Samochodami PANEK CarSharing można podróżować po całym kraju. Dzięki potężnej sieci auta można pozostawiać w aż 150 miastach w Polsce. Samochodem można też jechać w jedną stronę. CarSharing to opcja dla osób, które potrzebują mobilności tu i teraz, a w obecnych warunkach jest alternatywą dla pociągów i samolotów.

Co z uszkodzeniami?
Wszystkie samochody są ubezpieczone. Użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za szkody, które nie powstały z jego winy. W przypadku zniszczeń zawinionych górna granica odpowiedzialności to np. 1 000 zł w przypadku Toyoty Yaris. Jeśli Użytkownik martwi się o uszkodzenia, może wykupić miesięczną subskrypcję i za 49 zł miesięcznie mieć tańsze przejazdy, 49 zł do wykorzystania na usługę i dodatkowe ubezpieczenie w gratisie.

PANEK CarSharing stopniowo wprowadza już samochody do nowych miast, strefy są widoczne w aplikacji PANEK. Dzięki możliwości podróżowania po całej Polsce samochody z czasem rozlokują się zgodnie z zapotrzebowaniem, będą też sukcesywnie uzupełniane i ich liczba będzie rosnąć wraz ze wzrostem zainteresowania usługą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE