Reklama

Pamiętajcie o święcie. Sklepy będą nieczynne

Opublikowano:
Autor:

Pamiętajcie o święcie. Sklepy będą nieczynne  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek zdecydowana większość sklepów spożywczych będzie zamknięta. Warto więc zrobić zakupy na przynajmniej dwa dni.

W czwartek zdecydowana większość sklepów spożywczych będzie zamknięta. Warto więc zrobić zakupy przynajmniej na dwa dni.

W czwartek 15 czerwca przypada kolejne ważne dla katolików święto. Tego dnia obchodzone jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana potocznie Bożym Ciałem. W Polsce jest to jeden 13 dni, w którym obowiązuje zakaz handlu. Zdecydowana większość sklepów będzie więc nieczynna. 

Prawo zezwala jedynie na funkcjonowanie mniejszych placówek - tu decyzja należy do właściciela. W tym dniu może sam obsługiwać klientów albo oddelegować do tego pracownika zatrudnionego na innych warunkach niż umowa o pracę. 

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt kościelnych. Katolicy wspominają wówczas ostatnią wieczerzę Jezusa Chrystusa, a także przeistoczenie się chleba i wina w Jego ciało i krew. Jest to święto ruchome, obchodzone 60 dni po Wielkanocy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE