Reklama

Pamiętają o bohaterach. Kwiaty na płockich grobach

Opublikowano:
Autor:

Pamiętają o bohaterach. Kwiaty na płockich grobach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej postanowili uczcić pamięć bohaterów kwiatami. Na terenie Płocka ustawili 300 doniczek z chryzantemami, które ozdobiły groby i miejsca pamięci tych, którzy przelewali krew za naszą wolność.

Żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej postanowili uczcić pamięć bohaterów kwiatami. Na terenie Płocka ustawili 300 doniczek z chryzantemami, które ozdobiły groby i miejsca pamięci tych, którzy przelewali krew za naszą wolność.

W okresie listopadowej zadumy nie zapominajmy o tych, którzy zginęli podczas walk. Żołnierze 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku ustawili kwiaty m.in. na Cmentarzu Garnizonowym w Płocku. Kwiaty trafiły zarówno na pojedyncze, jak i na zbiorowe mogiły.

Koordynatorami i pomysłodawcami akcji byli kpr. Cezary Okraszewski i st. szer. Grzegorz Byszewski, żołnierze z 64 batalionu.

- Większość chryzantem trafił na Cmentarz Garnizonowy, ale nie zapomnieliśmy również o naszym patronie rotmistrzu Witoldzie Pileckim oraz o pomniku żołnierzy Armii Krajowej - podkreśla kpr. Cezary Okraszewski.

Kwiaty przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach akcji wspierania przedsiębiorców i hodowców kwiatów.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE