Reklama

Pamiętacie projekt na toaletę z górką saneczkową? Nie przepadł

Opublikowano:
Autor:

Pamiętacie projekt na toaletę z górką saneczkową? Nie przepadł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy z Wielkiej Płyty i z całej okolicy osiedla Tysiąclecia doczekają się nowego zagospodarowania alei Roguckiego. Ma być przyjemnie i zielono, z kaskada wodną, karmikami i poidłami dla ptaków, ze stacją ładowania solarnego. A do tego porządna, wielofunkcyjna toaleta. Kto jeszcze pamięta projekt łazienki z górką saneczkową?

Mieszkańcy z Wielkiej Płyty i z całej okolicy osiedla Tysiąclecia doczekają się nowego zagospodarowania alei Roguckiego. Ma być przyjemnie i zielono, z kaskada wodną, karmikami i poidłami dla ptaków, ze stacją ładowania solarnego. A do tego porządna, wielofunkcyjna toaleta. Kto jeszcze pamięta projekt łazienki z górką saneczkową?

W wakacje w konkursie KOŁO i przy współudziale miasta wyłoniono projekt na nową łazienkę. Jako lokalizację wskazano pasaż Roguckiego między ul. Tysiąclecia i Gwardii Ludowej. Nowy obiekt miał być dopełnieniem szerszego projektu na zagospodarowanie większej przestrzeni z wykorzystaniem unijnej środków. Miasto już szuka chętnych na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego toalety miejskiej w oparciu o zwycięską koncepcję stworzoną przez laureatów Grand Prix we wspomnianym konkursie, Stanisława Łakińskiego i Łukasza Spychaja. Oznacza to, że dotychczasowe założenia projektowe zostaną opisane. Nadszedł czas, aby ładne opracowanie przełożyć na konkrety, byśmy poznali wymogi techniczne, ekonomiczne czy materiałowe w celu rozpoczęcia prac budowlanych. Oferty można jeszcze składać do 12 grudnia.

[ZT]12704[/ZT]

W przyszłej toalecie miejskiej znajdą się dwa pomieszczenia z przeznaczeniem na część damską i męską (umieszczając w tej drugiej pisuar), kolejną dla osób niepełnosprawnych. Musi być zapewniona przestrzeń dla matek, które chciałyby przewinąć swojego maluszka. W zamówieniu wspomina się ponadto o pomieszczeniu punktu pierwszej pomocy. Toaletę trzeba wyposażyć w niezbędne instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne, zapewnić ogrzewanie. Zważywszy na projekt, w którym dach łazienki przybiera kształt górki saneczkowej zimą lub zazielenionego pagórka wiosną i latem, urzędnicy zwracają uwagę, że musi być jakieś zabezpieczenie (chociażby w postaci barierki), a co do samej zieleni, w tym przypadku trzeba liczyć się z wytycznymi miejskiego ogrodnika. W otoczeniu łazienki będą ustawione stojaki na rowery. Ciągi komunikacyjne mają nawiązywać do tych z projektu „Budowa Alei Roguckiego wraz z siecią elektroenergetyczną, ścieżką rowerową, przyłączeniami wodno-kanalizacyjnymi, kaskadami wodnymi i remontami istniejących chodników i sieci elektroenergetycznych”.

Wykonawca jest zobligowany, aby projekt przedstawiony maksymalnie do 3 lutego 2017 roku był zoptymalizowany kosztowo, z trwałymi, estetycznymi i odpornymi na działania atmosferyczne rozwiązaniami. Wymagany jest taki stopień uszczegółowienia, aby miasto było w stanie ogłosić kolejny przetarg na realizację toalety w formule „zaprojektuj i wybuduj”. 

Fot. Materiały z dokumentacji przetargowej, UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE