Reklama

Palisz papierosy, ale chcesz zerwać z nałogiem? Rusza Punkt Pomocy Palącym

Opublikowano:
Autor:

Palisz papierosy, ale chcesz zerwać z nałogiem? Rusza Punkt Pomocy Palącym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez dwie soboty w miesiącu w Atrium Mosty będzie działał punkt Punkt Pomocy Palącym. To element programu zdrowotnego PKN ORLEN kierowanego do mieszkańców Płocka, powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego.

Przez dwie soboty w miesiącu w Atrium Mosty będzie działał punkt Punkt Pomocy Palącym. To element programu zdrowotnego PKN ORLEN kierowanego do mieszkańców Płocka, powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. 

Nowotwór płuc, krtani, przełyku, wargi, języka, jamy ustnej, trzustki, żołądka, choroby serca, udar mózgu, astma... można wymieniać i wymieniać negatywne skutki palenia tytoniu. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że z tego powodu rocznie umiera ok. 7 mln osób. Walka z nałogiem nie jest łatwa, dlatego w Atrium Mosty powstał specjalny punkt. Otwarcie 29 sierpnia o 9:00. 

- Punkt Pomocy Palącym to miejsce, w którym każdy palacz otrzyma pomoc w rzuceniu palenia. Profesjonalne wsparcie jest często warunkiem niezbędnym dla skutecznego zaprzestania palenia. W placówce palacz trafi pod opiekę: lekarza, psychologa, a w razie potrzeby także dietetyka. Tak wszechstronna pomoc oferowana przez Punkt Pomocy Palącym zwiększa szanse na sukces, gdyż zespół uzależnienia od tytoniu jest chorobą, która dotyka kilku sfer funkcjonowania człowieka – biologicznej, psychologicznej i społecznej - wskazuje biuro prasowe PKN ORLEN. 

Pomoc, jaką będzie można uzyskać w punkcie, jest kompleksowa. Jeśli będzie to konieczne, specjaliści dobiorą leki, a psycholog pomoże uporać się z negatywnymi skutkami odstawienia tytoniu i utrwalonymi przez lata nawykami. Dietetyk pomoże za to zmierzyć się z jednym z najczęstszych następstw rzucenia palenia - przybieraniem na wadze. 

Placówka będzie przyjmowała pacjentów przez dwie soboty w miesiącu w godz. 9:00 – 14:00. Zapisy pacjentów do PPP w Płocku odbywają się telefonicznie pod numerami infolinii:  tel. 22 211 80 15 lub tel. 801 108 108. Hasło dla pacjentów objętych programem, czyli mieszkańców Płocka, powiatu płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego to „Program Płock”.

Punkt Pomocy Palącym będzie przyjmował pacjentów także w:

  • październiku: (10.10.2020 i 24.10.2020),
  • listopadzie: (14.11.2020 i 28.11.2020),
  • grudniu: (5.12.2020 i 12.12.2020).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE