Reklama

Paczki warte 33 mln zł. Uwaga, pilne!

Opublikowano:
Autor:

Paczki warte 33 mln zł. Uwaga, pilne! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć do Bożego Narodzenia jeszcze kupa czasu, organizatorom ogólnopolskiej akcji już dziś robota pali się w rękach. Aby wszystko się udało, potrzeba jeszcze kilkorga wolontariuszy. I to pilnie! Macie ochotę na dobry i mądry uczynek?

Choć do Bożego Narodzenia jeszcze kupa czasu, organizatorom ogólnopolskiej akcji już dziś robota pali się w rękach. Aby wszystko się udało, potrzeba jeszcze kilkorga wolontariuszy.  I to pilnie! Macie ochotę na dobry i mądry uczynek?

Większość z nas nawet jeszcze nie myśli o świętach, kupowaniu prezentów, gotowaniu 12 dań i całym tym przedświątecznym zamieszaniu. Inaczej inicjatorzy ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka - oni Bożym Narodzeniem żyją już od wakacji!  W końcu przygotowanie mądrych, przemyślanych dla tysięcy Polaków, którzy nie ze swojej winy, znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, to nie przelewki. Zainicjowana przez stowarzyszenie Wiosna z ks. Jackiem Stryczkiem na czele „Szlachetna Paczka” pracuje już pełną parą od wielu tygodni. Działa to tak: na miesiąc przed świętami pojawia się anonimowa baza internetowa, z której darczyńcy wybierają „swoją” rodzinę, czyli te konkretne osoby, którym chcą pomóc i to dla nich przygotowują paczkę. Pomoc od hojnych Polaków spływa szczególnie do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych.

Płocczanie od kilku lat również przygotowują paczki dla mieszkańców Płocka i okolicy. Podobnie jak w ubiegłym roku, pracy jest tyle, że nasze miasto podzielono na dwa rejony - Płock Podolszyce i Płock Centrum. Jak mówi Katarzyna Stangret, liderka Centrum, w obu rejonach potrzeba 40 wolontariuszy - po 20 na rejon.  - Mamy już 35 osób, a do drużyn brakuje 7 osób - poinformowali liderzy. - Każdy wolontariusz może odwiedzić trzy rodziny, więc jeśli znajdziemy tylu wolontariuszy to dodatkowo odwiedzimy ponad 20 rodzin. 

Na członków drużyny SuperW organizatorzy akcji czekają do 30 października. - Dłużej nie możemy czekać, ponieważ trwają już szkolenia wolontariuszy, a przeszkolona kadra już działa, odwiedzając rodziny - przypomina Katarzyna Stangret.

Wymagań, by dołączyć do drużyny, nie ma wiele - trzeba być pełnoletnim i odpowiedzialnym, chcieć bezinteresownie nieść pomoc innym i potrafić nawiązywać kontakt z drugim człowiekiem.

- Do zadań wolontariusza należy m. in. kontakt z rodzinami potrzebującymi wsparcia w celu weryfikacji potrzeb oraz późniejszego dostarczenia pomocy, współpraca z darczyńcami oraz innymi wolontariuszami - wyliczają liderzy.

Baza rodzin zostanie otwarta 22 listopada i wtedy będziemy mogli wybierać "naszą rodzinę".

A radości z roku na rok jest coraz więcej: tylko w zeszłorocznej edycji akcji „Szlachetna paczka” trafiła do ponad 17,6 tys. rodzin w całej Polsce. Szacuje się, że ofiarowano pomoc wartą ponad 33  mln zł.  Płocku „Szlachetną Paczkę” rozpakowały 65 rodziny.

 

Tel. Katarzyna Stangret

Lider Płock Centrum 602738308

Tel. Andżelika Matusiak

Lider Rejonu Płock Podolszyce 694003565


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE