Reklama

Paczki rozdane 65 płockim rodzinom [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Paczki rozdane 65 płockim rodzinom [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W całej Polsce szlachetne paczki otrzymało ponad 17,6 tysiąca rodzin za ponad 33 mln złotych. Prezenty trafiły też do 65 rodzin z naszego rejonu.

Płockim wolontariuszom Szlachetnej Paczki kamień spadł z serca - wszystkie 65 rodzin z naszego regionu otrzymało swoją paczkę. Tegoroczną wartość przekazanych ponad 17,6 tys. rodzinom prezentów inicjatorzy ogólnopolskiego dzieła szacują na ponad 33 mln zł!

Pisaliśmy już niejednokrotnie o kolejnej edycji „Szlachetnej Paczki”: zainicjowana przez stowarzyszenie Wiosna z ks. Jackiem Stryczkiem na czele ogólnopolska akcja świątecznej pomocy ma już niemałą tradycję i nie mniejszą renomę – na każde Boże Narodzenie od 2001 roku najbardziej potrzebujące polskie rodziny są obdarowywane właśnie „Szlachetną paczką”, prezentami potrzebnymi, przemyślanymi i mądrymi.

Z roku na rok przybywa osób po jednej i po drugiej stronie - coraz więcej osób chce przygotować paczkę, rośnie więc również liczba wybieranych rodzin. W tym roku było to już ponad 17,6 tysiąca rodzin! Zgodnie z założeniem, akcja objęła tych, których dotknęła niezawiniona bieda. Większość z nich to rodziny wielodzietne, w których dochód na członka rodziny czasami nie przekracza 100 zł. Rodzice borykają się z bezrobociem i chorobami. Są wśród nich uczniowie, dzieci chore i niepełnosprawne, kilkumiesięczne maleństwa. Największe potrzeby to  pralka, wersalka, lodówka. Mniejsze to ubrania, pościel, obuwie, lekarstwa, węgiel, butle gazowe i oczywiście żywność.

To wszystko znalazło się w paczkach, które w weekend wolontariusze zabrali z magazynu na Podolszycach i wtaszczyli do mieszkań uradowanych rodzin.

Jak poinformowała liderka naszego regionu, Magdalena Hiszpańska, w tym roku w rejonie płockim uwijało się 33 wolontariuszy, pomogli 65 płockim rodzinom. A poniewać organizatorzy akcji szacują, że średnio w przygotowanie jednej paczki włączyło się ok. 30 osób, można przypuszczać, że w Płocku w akcję zaangażowało się blisko 2 tys. płocczan.

W całej Polsce ludzi o wielkim sercu znalazło się ponad 530 tysięcy. Łącznie wydali oni ponad 33 mln zł na mądre i przemyślane prezenty dla ponad 17,6 tys. polskich rodzin, które dotknęła niezawiniona bieda.

Fot.  Anna Monika Chyła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE