Reklama

Reklama

Paczki dla potrzebujących Polaków na Litwie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Fundacja Cokolwiek Uczyniliście

Paczki dla potrzebujących Polaków na Litwie - Zdjęcie główne

foto Fot. Fundacja Cokolwiek Uczyniliście

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Polaków na Litwie trafiło m.in. 370 paczek, przygotowanych przez płocką Fundację „Cokolwiek uczyniliście”. Ze względu na pandemię tym razem przedstawiciele fundacji nie mogli osobiście wręczyć ich osobiście.

Reklama

Dary zostały przetransportowane z Płocka do Solecznik, ich dystrybucją zajmowała się lokalna Wspólnota Miłosierdzia Bożego, która systematycznie dowoziła paczki do osób najbardziej potrzebujących. 

- Płocka fundacja przygotowała dla Polaków na Litwie 370 paczek żywnościowych (to rekordowa liczba), 100 wyprawek szkolnych oraz 50 koców. To w ramach akcji „Świąteczna Paczka Rodakom na Wileńszczyźnie” - informuje Diecezja Płocka. 

Dary przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orlen oraz Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Koordynatorem akcji jest Adam Modliborski, wiceprezes Fundacji „Cokolwiek uczyniliście”.

Wolontariusze Wspólnoty Miłosierdzia Bożego, z którą od kilku lat współpracuje fundacja z Płocka, systematycznie dowozili paczki do poszczególnych domostw, także znajdujących się na trasie pieszej pielgrzymki z Suwałk do Ostrej Bramy w Wilnie. Pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących rodzin i osób.

- Ograniczenia na Litwie są bardziej surowe niż u nas, dlatego rozwożenie darów musi odbywać się systematycznie i wciąż trwa. W paczkach jest żywność o długim terminie żywności. Dzięki naszej współpracy ze Wspólnotą Bożego Miłosierdzia potrzebujący jej Polacy wciąż otrzymują nasze paczki i inne dary - podkreślał w trakcie akcji Witold Wybult, prezes Fundacji „Cokolwiek uczyniliście”, cytowany na stronie Diecezji Płockiej.

W 2019 r. Fundacja zorganizowała w Płocku kolonie dla 50 dzieci z polskich rodzin z okolic Solecznik. W tym samym roku współpracowała ze Wspólnotą Miłosierdzia Bożego inicjując pomoc charytatywną dla rodzin tych dzieci, w postaci paczek żywnościowych i wyprawek szkolnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy